Satyryczny utwór, wyemitowany w Radiu Eska Rock, w którym m.in. padają słowa "bój się Polaku.. wraca IV RP" oraz "po trupach do celu", jest komentarzem do zdominowanej 'testamentem' kampanii prezydenckiej. PiS już oskarża PO o współudział.

Wojewódzki i Figurski po raz kolejny pokazali, że nie boją się poruszać tematów drażliwych. W swojej autorskiej, cyklicznie emitowanej w Radiu Eska Rock audycji nieraz ukazywali absurdy polskiej rzeczywistości, także mocno eksponując te w wykonaniu osób związanych z PiS.

Parodiowali m.in. kompletowanie 'haków' na osobistości z życia publicznego i nocne wywożenie dokumentów, zgromadzonych m.in. przez SB, z gmachów rządowych do Kancelarii Prezydenta po wygranych przez PO wyborach, liczne gafy i niekompetencje byłej szefowej MSZ pani Fotygi, pamiętne słowa Jarosława Kaczyńskiego, przyrównujące przeciwników politycznych do ZOMO, ksenofobię i rusofobię czołowych postaci PiS..

Utwór, wyemitowany 28 kwietnia br. w Esce Rock, rapowany do muzyki ze znanego amerykańskiego hip-hopowego przeboju, jest bieżącym komentarzem do działań PiS w obecnej kampanii prezydenckiej, rozpoczętej patetycznymi apelami do 'prawych Polaków'.

Komentarzem obrazoburczym? Niewłaściwym? Zainspirowanym przez PO, jak niedwuznacznie sugerowała szefowa kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostowska?
Według mnie, zwłaszcza w sytuacji, gdy na potrzeby kampanii próbuje się pewne zachowania i cechy kandydatów na gwałt 'wybielić', samego kandydata skryć w cieniu, by nie doszła do głosu jego drażliwa natura, 'schować' za sztabem uśmiechniętych, koncyliacyjnych ludzi kampanii, a przy tym zakneblować racjonalne głosy krytyki, powołując się wciąż na 'ofiarę' i 'powagę męczeństwa', takie satyry jak ta Wojewódzkiego i Figurskiego są wskazane i potrzebne.

Pozostaje żywić nadzieję, że głos tych i innych satyryków będzie obecny w tej kampanii, stymulując zdrowy rozsądek i krytycyzm.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!