http://commons http://commons

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2007PolskaDemo.jpg (© Marcin Krzyżanowski from Poland, licencja CC 2.0)

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało na 21 kwietnia wielki marsz w obronie Kościoła, tradycyjnych wartości i TV Trwam.

Organizatorzy marszu z ramienia PiS liczą, że marsz poparcia wobec Kościoła pozwoli na zebranie ogromnej liczby osób. Wstępnie szacuje się, że udział w marszu może wziąć nawet 100 tys. osób. W zamierzeniach politycy PiS chcą w ten sposób z powrotem przekonać prawicowych i konserwatywnych wyborców do swoich racji.

Ta akcja ma również przekonać o. Tadeusza Rydzyka, aby swojego poparcia udzielił PiS, a nie jak do tej pory, popierał Solidarną Polskę - pisze newsweek.pl. Poseł Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że „chodzi o coraz częstsze dyskryminowanie katolików w różnych dziedzinach” i jak dodaje, temat manifestacji będzie znacznie szerszy niż sprawa TV Trwam.

Poseł Jaworski razem z Anną Sobecką i Małgorzatą Sadurską mają wspólnie wypracować strategię, dzięki której Radio Maryja będzie bardziej przychylnie nastawione do PiS niż do innych partii.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!