(© PaGa/CC 3.0)

W stołecznym ratuszu złożono zawiadomienie o marszu, który ma się odbyć 10 listopada. Wiele wskazuje na to, że PiS chce uprzedzić narodowców i w dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości zorganizować własny marsz.

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego otrzymało zawiadomienie o organizacji przemarszu od osoby prywatnej, ale związanej z PiS - informuje Gazeta.pl. Przemarsz miałby się odbyć 10 listopada i ma na celu "uczczenie ofiar katastrofy smoleńskiej" oraz oddanie hołdu Józefowi Piłsudskiemu dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości.

Przypomnijmy, że 14 października zamiar organizacji marszu złożyło stowarzyszenie "Marsz Niepodległości". Ma w nim uczestniczyć 50 tys. osób. Prezes organizacji zapowiedział, że na trasie nie będzie Stadionu Narodowego, gdzie odbywać się będzie szczyt klimatyczny ONZ. Wiadomo, że rozpocznie się 11 listopada o godzinie 15.

Trasa marszu PiS biegnie od archikatedry pod Pałac Prezydencki. Tym razem ma być przedłużona o ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza i pomnik Józefa Piłsudskiego. Organizatorzy szacują liczbę uczestników na 10 tys. osób.

Urząd Miasta otrzymał też zgłoszenia dwóch pikiet. Pierwsza odbędzie się pod hasłem "O wodę czystą i trwaę zieloną". Hasłem drugiej jest "braterstwo narodów polskiego i węgierskiego". Obie nie przekroczą 1000 uczestników - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!