"Jesteśmy pasjonatami fotografii. Tworzymy miejsce dla fotografii, miejsce dla fotografów, miejsce dla CIEBIE!" - tak reklamują projekt PIX.HOUSE poznaniacy, których ambicją jest stworzenie unikalnej przestrzeń dla młodych pasjonatów fotografii. W serwisie PolakPotrafi.pl prowadzona jest zbiórka na ten cel.

"Chcemy by PIX.HOUSE stał się jasnym punktem na kulturalnej i fotograficznej mapie Polski" - piszą na stronie projektu w serwisie PolakPotrafi.pl pomysłodawcy PIX.HOUSE. Ich zdaniem w Poznaniu brakuje miejsc, w których młodzi twórcy mogliby wystawiać swoje prace, gdzie odbywałyby się spotkania profesjonalistów i amatorów. Dlatego wynajęli pomieszczenie po dawnej wypożyczalni kaset, które teraz chcą odnowić i przystosować.

PIX.HOUSE ma być miejscem, w którym organizowane będą wystawy, spotkania autorskie, warsztaty fotograficzne, przeglądy portfolio. Jego twórcy chcą również stworzyć interaktywne archiwum zdjęć Wielkopolski. W planach mają także wystawy plenerowe.

"Koszty zostały oszacowane na minimum 25 tys. złotych. Minimalna kwota, która pozwoli nam rozpocząć działania to 15 tys. złotych" - czytamy. Zbiórka potrwa do 6 maja. Do momentu powstawania tekstu udało się zebrać 16140 zł.

Remont odbędzie się w maju i czerwcu. Na lipiec zapowiadane jest otwarcie, któremu towarzyszyć będzie międzynarodowa wystawa i premiera książki. Do grudnia zaplanowano wystawy, warsztaty, spotkania itp. PIX.HOUSE będzie starał się pozyskać granty z Urzędu Miasta, Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj także: Zobaczcie drugi teaser "Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy". Jest wspaniały! (wideo)


Ambasadorami projektu są Filip Springer, dziennikarz i autor takich książek jak "Miedzianka. Historia znikania" czy "Wanna z kolumnadą" oraz Witold Krassowski, dwukrotny laureat oraz juror World Press Photo.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!