Długi, które zostały wystawione na przetarg pochodzą z lat 2001-2007, a ich wartość wynosi 29 mln złotych Długi, które zostały wystawione na przetarg pochodzą z lat 2001-2007, a ich wartość wynosi 29 mln złotych

Długi, które zostały wystawione na przetarg pochodzą z lat 2001-2007, a ich wartość wynosi 29 mln złotych. (© Mateusz Włodarczyk, Creative Commons 3.0)

Jak odzyskać pieniądze, których nie można wyegzekwować? Odpowiedź zna PKP. Spółka postanowiła wystawić długi pasażerów na sprzedaż. Liczy, że w ten sposób odzyska choć część należnej sumy.

PKP Intercity postanowiło sprzedać długi pasażerów. Chodzi tu przede wszystkim o nieuiszczone opłaty za bilety czy przewóz zwierząt, a także kary za nieuzasadnione zatrzymanie składu. Spółka nie może wyegzekwować należności na drodze prawnej. Długi, które zostały wystawione na przetarg pochodzą z lat 2001-2007, a ich wartość wynosi 29 mln złotych.

Czytaj także: Kolejarze przygotowują się na Euro. Sprawdź, co planują

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 1 proc. ceny wywoławczej netto, czyli 17 tys. 800 zł - podaje TVN24.pl. Jedynym kryterium, branym pod uwagę, będzie zaoferowana cena. Oferty składać można pisemnie do 25 kwietnia, do godz. 11.30. Koperty zostaną otworzone tego samego dnia.

W ubiegłym roku z usług przewoźnika skorzystało 36,6 mln pasażerów. To o 1,5 proc. mniej niż w 2010 roku.

Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!