Zarzuty usłyszało 16 funkcjonariuszy warszawskiego Zarządu CBŚP: dwóch trafiło do aresztu, kolejnych czterech zostało wydalonych ze służby. Pozostali są zawieszeni w czynnościach służbowych.

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji bazując na ustaleniach własnych, w porozumieniu z Prokuraturą Okręgową w Warszawie i kierownictwem Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kilkunastu funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy.

Wyjaśniane są okoliczności dotyczące możliwości przekroczenia przez nich uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Przypomnijmy, funkcjonariusze CBŚP i celnicy z Warszawy w nielegalnej rozlewni oraz pięciu magazynach w powiecie grodziskim i pruszkowskim ujawnili ponad 300 tys. flakonów perfum o wartości ponad 10 mln złotych.

Zatrzymali 28 osób, spośród których 21 usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również związane z naruszeniem prawa własności przemysłowej.

- Wobec organizatora przestępczego procederu Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, któremu za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – powiedziała 13 lutego br. rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Najprawdopodobniej część flakonów przywłaszczyli sobie policjanci dokonujący przeszukań i zatrzymań.

W związku z tą sprawą odwołany został naczelnik Zarządu CBŚP w Warszawie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!