(© ESO/L. Calçada)

32 planety pozasłoneczne w 20 układach czekają na nazwanie. Trwa głosowanie, w którym może wziąć udział każdy z nas. Wystarczy wejść na stronę Międzynarodowej Unii Astronomicznej.

Międzynarodowa Unia Astronomiczna uruchomiła głosowanie na stronie NameExoWorlds.iau.org. Znajdziemy tam listę 20 systemów pozasłonecznych.

W dwudziestu układach pozasłonecznych znajdują się 32 znane planety. 5 gwiazd ma już nazwy, dlatego nie będą one uczestniczyć w konkursie.

Głosowanie nie wymaga rejestracji. Wystarczy wejść na stronę akcji i oddać głosy na poszczególne systemy i planety.

Międzynarodowa Unia Astronomiczna ma wyłączność nadawania nazw ciałom niebieskim. Jej najbardziej spektakularnym działaniem była "degradacja" Plutona, który w 2006 r. stracił status jednej z planet Układu Słonecznego i został sklasyfikowany jako planeta karłowata.

Czytaj także: Wszechświat szykuje się do wiecznej drzemki? Naukowcy zbadali wydajność energetyczną wszechświataCywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!