Plęcioł  Plęcioł

Plęcioł. Gdzie się podział komputer. (© Dorota Michalczak)

Kiedy zepsuje się komputer, dość długo czekamy na jego naprawę.Co się z nami dzieje?

Prawie miesiąc nie miałam komputera... Jak zawsze wyłączyłam komputer po całym dniu dniu pracy. Nie na chwilkę, lecz na tydzień; odpoczniemy sobie - on i ja. Tydzień bez mojego przyjaciela, bo nim się stał od ponad pięciu lat. Nie było dnia żebym go nie włączała. Nałóg, przyzwyczajenie, potrzeba, przyjemność i praca.

Po tygodniu wracam do domu, stęskniona za tym urządzeniem. Teraz sobie przy nim posiedzę, nadrobię zaległości, popiszę ze znajomymi. Poodwiedzam stronki przyjaciół i coś skrobnę do Wiadomości24. Może wiersz napiszę? W domu cisza, noc zagląda przez okno. Lubię ciszę, wtulona w ciepły koc z zapałem siadam przy stoliku.

Cały tydzień odpoczynku. Cóż więc się stało? Mój komputer, czyżby się na mnie pogniewał, ani drgnie. W mojej ciszy zapanowała jeszcze większa cisza. Co ja teraz zrobię. No niestety nic, a nic. Pozostaje cierpliwie czekać aż nadejdzie poniedziałek. A tyle miałam do zrobienia.

Pewnych rzeczy nie przeskoczę

Nie znam się na tym, więc dzwonię do informatyka. Wstępnie określa co się mogło stać. Muszę być cierpliwa, poczekać aż dostanie zamówione części. Tak też ćwiczę moją cierpliwość, mija dzień za dniem. Jeden tydzień, drugi. Przychodzi przesyłka z płytą główną. Liczę już godziny i będę miała komputer w domu. Radość moja na nic się zdała, bo płyta nie pasuje. Komputer milczy jak zaklęty. Kolejne dni mijają na ćwiczeniu cierpliwości. Jak długo to potrwa? Nie daje mi to spokoju, wiele godzin nieprzespanych. Mnóstwo zdjęć do wgrania, materiały do prasy. Trudno, przepadło już, za późno na cokolwiek.

Moja radość jest ogromna
Dzisiaj z wielką radością odebrałam wiadomość, że mogę odebrać komputer. Bardzo jestem wdzięczna panu informatykowi, że pomimo wielu trudności zdobył płytę główną. Okazało się,że trzeba było wymienić jeszcze kartę LAN.

Teraz nadrabianie zaległości
Wiele spraw niezałatwionych, już nie da rady nadrobić. Terminy... Trudno. Postaram się nadrobić zaległości w pisaniu do Wiadomości24. Kilka materiałów nieaktualnych trafia do kosza.
Teraz muszę być na bieżąco. Nie chcę więcej awarii komputera. W międzyczasie, żeby być na bieżąco, korzystałam z komputerów przyjaznych mi osób.Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!