Choć już dawno po sezonie turystycznym, w Sławnie życie kulturalne kwitnie. W ostatnią niedzielę odbył się wernisaż prac poplenerowych.

Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Sławieńskiej zorganizowało w dniach 22 -27 października 2007r. I Plener artystyczny połączony z warsztatami, w których wzięli udział znani i nie znani artyści sławieńscy. W czasie pleneru powstały prace, które ozdobią nasze miasto i siedziby sponsorów.

Tematem wiodącym imprezy była "Legenda i rzeczywistość Ziemi Sławieńskiej", zaś celem: Promocja Ziemi Sławieńskiej, integracja środowiska artystycznego, zainspirowanie tradycji corocznego pleneru pod w/w hasłem. W Plenerze były reprezentowane różne dziedziny sztuki, takie jak: rzeźba w drewnie i kamieniu, malarstwo, wiklina, koronka, haft i grafika komputerowa. Ogółem wzięło w nim udział 19 artystów.

Plener objął swoim patronatem burmistrz miasta Sławna Krzysztof Frankenstein. Spotkanie artystów wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Na wernisaż przybyli sponsorzy i mieszkańcy Sławna. Wystawę uświetniła średniowiecznym repertuarem grupa tancerzy z zespołu "Czarna Róża".

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!