Sonda New Horizons zbliża się do Plutona, tymczasem NASA udostępniła kolejne zdjęcie planety karłowatej i jej księżyca, Charona.

Najnowsze opublikowane przez NASA zdjęcie Plutona i Charona zostało zrobione z odległości 16 mln kilometrów od planety karłowatej. Sonda New Horizons zbliża się do obiektu z prędkością 48 tys. kilometrów na godzinę. Kolejne zdjęcia są coraz bardziej szczegółowe.

"Patrząc na zdjęcia zamieszczone w sieci można zobaczyć, że coraz wyraźniejsze stają się cechy powierzchniowe Plutona i Charona" - zwraca uwagę Alice Bowman zajmująca się projektem New Horizons. "Każdego dnia wychodzą na światło dzienne nowe szczegóły" - twierdzi Bowman, cytowana przez Space.com.

Sonda New Horizons zbliża się do kulminacyjnego momentu misji. 14 lipca obiekt znajdzie się zaledwie 12,5 tys. kilometrów planety karłowatej. Od 7 lipca NASA będzie informować na bieżąco o tym, co się dzieje z sondą. Najnowsze doniesienia znajdziemy na stronie seeplutonow.com.

Czytaj także: Misja sondy Rosetta potrwa do września 2016 roku. Europejska Agencja Kosmiczna chce zbadać cykl życia komety
NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!