Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po co i komu kanalizacja w Kłębach?

Ryszard Zagórski
Ryszard Zagórski
W sobotę 18 września br. w Kłębach (woj. zachodniopomorskie), oficjalnie rozpoczęto inwestycję: "Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami na odcinku Kłęby-Golczewo...".

W sobotę 18 września br. w Kłębach (woj. zachodniopomorskie), oficjalnie rozpoczęto inwestycję pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami na odcinku Kłęby-Golczewo i ul. Stary Tartak w Golczewie oraz modernizacja hydroforni w miejscowościach: Kłęby, Niemica, Kretlewo, Mechowo i Unibórz".

W uroczystości tej wzięli udział: burmistrz Golczewa – Andrzej Danieluk i sołtys Kłębów – Władysław Tesarski, gospodarze oraz zaproszeni: Mariusz Wawrzyński - przewodniczący Rady Powiatu, Ryszard Miluniec - dyrektor Zakładu Technicznych Usług Komunalnych Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska w Szczecinie, Marek Maślak – kierownik Zakładu Usług Publicznych w Golczewie, Zbigniew Sobieski – inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Miejskim w Golczewie i Henryk Szczepański – kierownik budowy i mieszkańcy Kłębów.

Przybyli mieszkańcy oklaskami przyjęli podpisanie uroczystego aktu, który został zamknięty w butelce i zakopany w miejscu rozpoczęcia budowy kanalizacji.
Uroczystości towarzyszyły skoczne piosenki, wykonywane przez ludowy zespół "Golczewskie Niezapominajki".
Jest to już kolejne przedsięwzięcie na terenie gminy Golczewo realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt będzie zrealizowany dzięki pozyskanym na ten cel środkom unijnym, w kwocie 3 147 059 zł. Łączna kwota projektu opiewa na 5 119 217,49 zł.

Są jeszcze tacy, którzy wątpią w celowość kanalizacji wsi.

Po co kanalizacja w Kłębach? Do tej pory było dobrze, więc czemu i komu ma ona służyć? Prawda jest taka, że w wielu gospodarstwach ścieki gromadzone są w zbiornikach bezodpływowych, co stanowi zagrożenie dla środowiska. Celem tej inwestycji jest rozbudowa i poprawa stanu infrastruktury związanej z odprowadzaniem ścieków i zaopatrzeniem w wodę. Na pewno przyczyni się to do poprawienia warunków sanitarnych. Innymi słowy, przedsięwzięcie to przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców wsi i prowadzenia działalności gospodarczej w gminie. Gmina Golczewo leży na obszarze o dużych walorach turystycznych, a brak kanalizacji utrudniał rozwój bazy turystycznej, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Pozyskane środki stanowią ponad 61 % wartości planowanej inwestycji. To pewne, że bez tych pieniędzy gmina nie mogłaby zrealizować tej ważnej inwestycji. Dobrze, że władze gminy pozyskały pieniądze na ten cel.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto