Po raz pierwszy w 75-letniej historii American Ballet Theatre primabaleriną została Afroamerykanka. Misty Copeland pracowała na swój sukces przez kilkanaście lat.

Misty Copeland jest pierwszą Afroamerykanką, która została primabaleriną w elitarnym American Ballet Theatre. To pierwszy taki przypadek w 75-letniej historii tej instytucji. tancerka na swój sukces pracowała przez kilkanaście lat. - Czuję się naprawdę zaszczycona, że zostałam główną primabaleriną i pierwszą Afroamerykanką, której się to udało - powiedziała na konferencji prasowej. Mimo ogromnego sukcesu, Copeland nie zamierza osiąść na laurach. - Chodzę na zajęcia każdego ranka, pracuję nad swoim ciałem przez 8 godzin dziennie, bo wiem, że muszę być w formie, gdy będę na scenie - przyznała.

Czytaj także: Kobieta będzie patronką banknotu 10-dolarowego. Sekretariat Skarbu USA poszukuje kandydatkiCNN Newsource/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!