W sobotę o godzinie 17 przy siedzibie magistratu przy ul. Śląskiej w Częstochowie po raz trzeci zebrali się uczestnicy manifestacji, którzy przyszli zaprotestować przeciwko ACTA.

Około 70 osób zebrało się pod Częstochowskim Urzędem w sobotę 11 lutego. Była to już trzecia z kolei manifestacja w Częstochowie, ale dopiero za trzecim razem udało się zalegalizować manifestację, mimo to uczestnicy byli bacznie obserwowani przez kilka radiowozów oraz kilkunastu funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.


Odkładanie w czasie i zwodzenie nas przez premiera nic nie da - mówi jeden z uczestników, trzeba to zmienić, bo inaczej na następną manifestację przyjdą dwie osoby, rozmawiajcie o ACTA ze znajomymi, rodzicami, informacje o kolejnych manifestacjach rozsyłajcie po portalach społecznościowych - dodaje.

Trzeba rozwiesić plakaty na mieście prawie każdy ma w domu drukarkę niech każdy coś wydrukuje - mówi starsza kobieta.

Spod urzędu uczestnicy manifestacji przenieśli się na plac Pamięci Narodowej, następnie pod siedzibę częstochowskiego PO i przez plac Biegańskiego przeszli przez Aleje, skandując wcześniej przygotowane zwroty, które można było znaleźć czy usłyszeć na innych manifestacjach.
Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!