http://pl http://pl

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Tuskobus_01.jpg&filetimestamp=20111123172456 (© Tadeusz Rudzki, licencja CC 3.0)

Komisja śledcza, którą kierował Ryszard Kalisz, badająca sprawę śmierci Barbary Blidy uznała, że należy wystąpić z wnioskiem do TS przeciw Ziobrze i Kaczyńskiemu.

Platforma Obywatelska przygotowuje wnioski do Trybunału Stanu przeciwko dwóm politykom w tej sprawie. Jak twierdzi PO, wnioski mają być ponadklubowe.

- Najdalej za dwa tygodnie położymy wniosek do podpisywania ponadklubowego – powiedział Rafał Grupiński. Według niego, o czym opisze polskieradio.pl, wniosek jest motywowany „łamaniem Konstytucji RP, czyli takim sposobem nadzorowania ministrów chociażby konstytucyjnych, który był niedozwolony w sensie ustrojowym, jeśli chodzi o porządek prawny w Polsce”.

Raport z prac komisji, badającej przyczyny śmierci Barbary Blidy został przedstawiony w Sejmie pod koniec sierpnia zeszłego roku. Wśród przedstawionych wniosków znalazł się i ten, aby postawić przed Trybunał Stanu Kaczyńskiego i Ziobrę.

Premier Donald Tusk poinformował, że w tej sprawie nie chce zabierać głosu.
- Powiedziałem parlamentarzystom PO: róbcie, jak wam sumienie dyktuje, ale mi dajcie w tej sprawie święty spokój - powiedział premier.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!