Na najbliższą niedzielę w Grudziądzu zaplanowano mecz VIII kolejki I ligi, pierwszej kolejki rewanżowej, w którym miejscowy GTŻ zmierzy się z ekipą Speedway Miszkolc.

Niedzielne spotkanie rozpocznie rundę rewanżową pierwszej ligi, w której - prócz dwóch punktów meczowych - można zdobyć punkt bonusowy za większą zdobycz punktową w dwumeczu.

Speedway Miszkolc do spotkania z GTŻ przystąpi bez Brytyjczyków Scotta Nichollsa i Jamesa Wrighta oraz Czecha Alesa Drymla co zapowiada jednostronne widowisko, ze wskazaniem na drużynę gospodarzy. Węgrzy awizowali skład z czwórką seniorów. O ile nazwiska Norberta Magosiego i Laszlo Szatmariego obiły się o uszy kibiców w Polsce, to Rolanda Kovacsa oraz Zsolta Bencze kojarzą tylko najbardziej wytrawni fani speedway'a.

Na dodatek Szatmari startuje w niedzielę w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy w niemieckim Diedenbergen i prawdopodobnie również tego zawodnika nie ujrzymy w składzie drużyny z Miszkolca. Awizowany skład Węgrów uzupełniają: Słoweniec Aleksander Conda, który bardzo przyzwoicie spisał się w pierwszym spotkaniu z GTŻ-em oraz węgierski junior Atilla Lorincz.

Mimo wszystko liderzy tabeli nie lekceważą swoich rywali, bowiem należy pamiętać, iż tuż przed
meczem mogą oni dokonać dwóch zmian. Może się więc zdarzyć, że do Grudziądza zawita dwójka liderów zespołu z Miszkolca.

Dlatego też trener GTŻ-u Robert Kempiński, desygnował do niedzielnego meczu swoje najsilniejsze zestawienie z Tomaszem Chrzanowskim, Krzysztofem Buczkowskim oraz Australijczykiem Davey'em Wattem. Siódemkę meczową GTŻ-u uzupełniają: Rory Schleinem, Kamil Brzozowski oraz para juniorów Artur Mroczka - Kevin Woelbert.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania jest zespół GTŻ-u Grudziądz. Tylko jakieś dziwne zrządzenie losu bądź kontuzja któregoś z grudziądzan mogłyby zwiększyć szanse przyjezdnych na ewentualny sukces. Grudziądzcy kibice liczą, że w drużynie przyjezdnej pojawi się jednak Anglik Scott Nicholls i tym samym obejrzą oni ciekawe widowisko. Czy tak się stanie, przekonamy się już w niedzielne popołudnie.

Awizowane składy:

GTŻ Grudziądz
9. Davey Watt
10. Rory Schlein
11. Tomasz Chrzanowski
12. Kamil Brzozowski
13. Krzysztof Buczkowski
14. Artur Mroczka

Speedway Miskolc
1. Norbert Magosi
2. Roland Kovacs
3. Laszlo Szatmari
4. Zsolt Bencze
5. Alexander Conda
6. Attila Lorincz

Początek spotkania: 16.00
Sędziuje: Tomasz Proszowski (Tarnów)
Ceny biletów:
- normalny: 25 zł
- ulgowy: 15 zł
- program: 3 zł

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!