Komendant Miejski w Białej Podlaskiej insp. Dariusz Dudzik nagrodził trzech mężczyzn, mieszkańców Terespola, za ich zdecydowaną, odważną postawę, dzięki której włamywacz-recydywista znalazł się w areszcie.

- Ofiarni mieszkańcy Terespola otrzymali też listy gratulacyjne - dodał rzecznik kom. Jarosław Janicki. - W czasie spotkania komendant miejski insp. Dariusz Dudzik w samych superlatywach mówił o zachowaniu dzielnej trójki i wskazał je, jako wzór postawy obywatelskiej, nieobojętnej na krzywdę innej osoby.

Zapukali do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Janowskiej w Terespolu. Kiedy nikt na pukanie nie zareagował, wyłamali zamek w drzwiach i weszli do środka. Okazało się, że właściciel był na balkonie.

Przestępcy na jego widok rzucili się do ucieczki. Do pościgu dołączyło dwóch mieszkańców i w trójkę ujęli 35-letniego mieszkańca Warszawy, który, jak ustalili następnie policjanci, ma na swoim koncie kilkadziesiąt włamań i kradzieży na terenie całego kraju. I dziesięć lat odsiadki.

Recydywista usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, a zabezpieczony materiał dowodowy (m.in. porzucone podczas ucieczki narzędzia służące do włamania) pozwoliły sądowi aresztować go na czas trwania postępowania.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!