Fot Fot

Fot. ilustracyjna (© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:VW_T5_front_20080811.jpg&filetimestamp=20080812143704)

W wyniku zderzenia busa z ciężarówką pod Nowym Miastem nad Pilicą zginęło 18 osób. Po tym tragicznym wydarzeniu policja i Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęły wzmożone kontrole busów.

Jak się podróżuje busami sprawdzali reporterzy TVN Warszawa. Kierowca trasę Warszawa-Lublin licząca ponad 161 kilometrów pokonał w dwie i pół godziny. Jak szybko jechał kierowca? Tego musimy się tylko domyślać ponieważ prędkościomierz został zakryty kartką.

Podróż powrotna. - Planowo podróż ma trwać 3 godziny i 20 minut, normalnie 2 godziny i 40 minut- twierdzi inny kierowca busa. Co robi aby zmieścić się w obiecanym czasie? Wyprzedza w niedozwolonych miejscach i przekracza prędkość nawet o ponad 30 km/h. -Mamy napięte czasy przejazdów, nie wyrabiamy się - tłumaczył się po zatrzymaniu przez policję.

Trasa Radom-Warszawa. Chętnych na podróż jest wielu. W busie zaczyna brakować miejsc. - W razie czego można jechać na stojąco, a jak będzie kontrola to kucnie sobie Pani na schodkach- proponuję kierowca jednej z pasażerek. Na szczęście klika osób zrezygnowało i kucanie na schodkach nie było konieczne.

Wojciech Pasieczny ze stołecznej drogówki zaznacza, że w czasie kontroli funkcjonariusze stwierdzili nawet zmiany w tachografie, tak aby to urządzenie w rzeczywistości pokazywał prędkość mniejszą niż ta, która była rozwijana na drodze.

Wzmożone kontrole są efektem tragicznego wypadku do którego doszło we wtorek rano pod Nowym Miastem nad Pilicą w powiecie grójeckim. W wyniku zderzenia busa z ciężarówką zginęło 16 osób, dwóch rannych zmarło po przewiezieniu do szpitala. Busem, w którym było tylko 6 miejsc siedzących jechało 18 osób.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!