Wieczorem 10 maja ponad 150 osób wzięłu udział w Biegu Pamięci ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Bieg zorganizowała parafia Świętej Rodziny w Łodzi.

Pomysłodawcą Biegu Pamięci był wikariusz ks. Grzegorz Bieniek, który zachęcił do przebiegnięcia kilometrowego odcinka młodszych i starszych parafian. Warunkiem odbycia biegu było zgłoszenie się przynajmniej 96 chętnych (tyle osób, ile było ofiar katastrofy). Na starcie stawiło się ich jednak znacznie więcej i wszyscy pobiegli w intencji zmarłych. Nie przestraszyła ich nawet zmienna pogoda i lekki deszcz. - Nie liczy się sprawność fizyczna, ani to kto będzie pierwszy na mecie. Liczy się pamięć o osobach, które zginęły w tej katastrofie - mówił na rozpoczęcie ks. Bieniek.

Każdy uczestnik otrzymał imię i nazwisko jednej z ofiar kwietniowej tragedii, w intencji której pokonał kilometrowy odcinek pośród uliczek osiedla. Na początku kolumny biegli najsprawniejsi młodsi uczestnicy pod opieką księdza, zaś dalej starsi i rodzice z młodszymi dziećmi. Po ukończeniu Biegu Pamięci wszyscy uczestnicy pomodlili się w intencji zmarłych tragicznie Polaków, a nagrodą za trud fizyczny, oprócz satysfakcji, było wspólnie wykonane zdjęcie.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!