1000 wystawców z 11 krajów, 29 koncertów, 31 atrakcji - tak w liczbach wygląda 755. edycja Jarmarku świętego Dominika w Gdańsku. Impreza potrwa od 25 lipca do 16 sierpnia.

Wydarzenie rozpoczyna się 25 lipca, a zakończy 16 sierpnia. Jarmark potrwa więc 23 dni. W tym roku Jarmark odwiedzić ma 1000 wystawców z 11 krajów: Białorusi, Francji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Litwy, Nepalu, Niemiec, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii. 32 proc. wszystkich stoisk zajmować będą stoiska rzemieślnicze.

Odbędzie się 29 koncertów – w dniu otwarcia gwiazdą wieczoru będzie Monika Brodka (koncert na Targu Węglowym o godz. 21.30). W dniu zakończenia zaśpiewa Kamil Bednarek (koncert na Targu Węglowym o godz. 20.00). W planie także występy m.in. Fisz Emade Tworzywo (26 lipca, Targ Węglowy, godz. 21.00), Meli Koteluk ( 8 sierpnia, Targ Węglowy, godz. 21.00), czy Renaty Przemyk (9 sierpnia, Targ Węglowy, godz.21.00). Oprócz tego w Altanie Melomana przy ul. Grobli I odbywać się będą Koncerty pod Gwiazdami.

Do tego będzie aż 31 atrakcji non-stop, a wśród nich: Gdańskie Koło Widokowe na Wyspie Spichrzów, Teleporter na Targu Węglowym, który pomoże nam w podróżach w czasie, Jarmark Gier na Placu Kobzdeja, gdzie będzie można ruszyć głowę i pogimnastykować umysł za pomocą gier planszowych z najróżniejszych stron świata czy Brama Zakochanych na ul. Piwnej, gdzie będzie można wyznać miłość naszej sympatii. A wszystko to na 41 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Czytaj także: Jedyne takie urodziny. 60 lat Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!