Trzy wypadki drogowe, jedna ofiara śmiertelna - to bilans wczorajszego dnia na drogach powiatu tarnobrzeskiego.

Około 9.30 na drodze wojewódzkiej nr 871 w miejscowości Stale doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego pasażerka jednego z aut trafiła do Tarnobrzeskiego Specjalistycznego Szpitala z urazem kręgosłupa. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej była nieuwaga jednego z kierowców. - Kierowca łady zaczął jechać przeciwnym pasem ruchu, a tu zaraz dało się słyszeć wielki huk. Patrzę, a tu ta łada siedzi w volkswagenie pasacie - relacjonuje W24.pl jeden ze świadków zdarzenia. Utrudnienia trwały dwie godziny.

Około godziny 16.40 do KMP w Tarnobrzegu dotarło kolejne zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem rowerzysty. W miejscowości Dąbrowica (gm. Baranów Sandomierski) na wprost remizy OSP doszło do potrącenia nieoświetlonego rowerzysty. Rowerzysta trafił do Nowodębskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

30 minut później policjanci pracujący w Dąbrowicy otrzymują wezwanie do śmiertelnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 871 na ulicy Wisłostrada w Tarnobrzegu. - Doszło do niego na osiedlu Nagnajów w Tarnobrzegu. Na przejściu dla pieszych pod kołami pojazdu zginął 59-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło dzisiaj, tuż po godz. 17. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący od strony Tarnobrzega kierowca skody oktavii, 40-letni mieszkaniec Nowej Dęby, na przejściu dla pieszych potrącił 59-letniego mężczyznę. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. W chwili zdarzenia kierowca pojazdu był trzeźwy - relacjonuje rzecznik prasowy KMP w Tarnobrzegu, komisarz Beata Jędrzejewska-Wrona. - Widok na miejscu wypadku był bardzo szokujący. Od tułowia została oderwana noga, a auto zostało kompletnie zniszczone. Na miejscu wczorajszego zdarzenia pracowali policjanci i prokurator. Przez ponad 2 godz. ruch na tym odcinku drogi był utrudniony. Dopiero przed 19.30 droga została odblokowana - dodaje RP KMP w Tarnobrzegu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!