8 września o godzinie 18 w Galerii Secesja w Tarnowskich Górach odbył się wernisaż prac Mirosława Ogińskiego.

Akwarele i rysunki Mirosława Ogińskiego, absolwenta Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach, to szkice ujmujące miejsca Europy, po których włóczył się artysta. Jak trafnie określił prowadzący, Mirosław Ogiński w swoich podróżach był bardziej włóczykijem, który chadza własnymi ścieżkami bez konkretnego celu, niż turystą, który po dotarciu do celu kończy swoją podróż.

Widać to na pracach, które przedstawiają zwyczajne uliczki, które "tam" są podobnie urocze jak "tu". Sam artysta powiedział, że "po co jeździć na drugi kraniec świata, by zobaczyć miejsca tak samo zwyczajne jak tutaj, tak samo piękne". Prowadzący zwrócił uwagę na rzadką obecność postaci na szkicach, które jeśli się pojawią są one odwrócone plecami do nas, patrzą na to samo co my, próbują tak jak my dostrzec to miejsce, które zainspirowało artystę do ujęcia rysunkowego i malarskiego. Prace są urocze, prezentują wysoki poziom artystyczny. Są warte obejrzenia i zachęcają do tropienia za ich pomocą wydeptanych ścieżek przez artystę.

Wernisaż dodatkowo nastroiły utwory muzyczne w wykonaniu uczniów Liceum Plastycznego w Tarnowskich Górach: Dominiki Strzody i Arkadiusza Hajdy, dzięki zaangażowaniu członkini Tarnogórskiego Stowarzyszenia- Uniwersytetu III wieku: pani Stanisławy Szymczyk.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!