Podsumowanie I kolejki II rundy rozgrywek PLH

Arkadiusz Szymczyk
W Polskiej Lidze Hokeja na lodzie, rozegrana została pierwsza kolejka w II rundzie sezonu zasadniczego. Rywalizowały zespoły grupy "silniejszej", czyli czołowej szóstki ligi. Spotkania wygrały drużyny zajmujące miejsca od pierwszego do trzeciego.

Spotkanie mistrzów Polski Wojasa Podhale Nowy Targ z wicemistrzami GKS Tychy, było wyrównane jedynie przez pierwsze 20 minut. Nowotarżanie po pierwszej tercji prowadzili w Tychach 3:2 i grali bardzo dobrze. Jednak kolejne dwadzieścia minut pokazało jak wiele w hokeju znaczy dobry bramkarz. W bramce Podhala zarówno Tomasz Rajski jak i Artur Ziaja popełniali błędy i tyszanie wygrali tę odsłonę 4:0! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla gospodarzy.

Liderująca tabeli Cracovia Kraków nie bez problemów pokonała Naprzód Janów 8:4. Pierwsze dwie tercje były wyjątkowo wyrównane, a krakowianie stracili dwie bramki grając w przewadze. Przy trzecim golu dla zespołu z Janowa nie popisał się bramkarz gospodarzy Rafał Radziszewski, który wyłożył idealnie krążek rywalowi. Ostatecznie w trzeciej tercji zespół z Krakowa szybko strzelił cztery bramki i było po meczu.

Rywalizacja między Zagłębiem Sosnowiec, a Stoczniowcem Gdańsk była od początku tego sezonu bardzo zacięta. W tej kolejce o wyniku zadecydowała tercja druga, w której padły wszystkie bramki. Sosnowiczanie ponownie okazali się lepsi od gdańszczan i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.

Wyniki 1 kolejki tzw. grupy "silniejszej":

ComArch Cracovia Kraków - Akuna Naprzód Janów 8:4 (1:1, 3:2, 4:1)

Bramki: M.Piotrowski x 2 (32 min, 41 min), Kowalówka 10 min, Hlouch 24, Witkowski 25, L.Laszkiewicz 41, Landwoski 46, Dubel 46 - Zatko x 2 (6 min, 30 min), Tabacek 36 min, Słodczyk 52 min

GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 6:4 (2:3, 4:0, 0:1)

Bramki: Parzyszek 12min, Śmiełowski 16min, Jakes 26 min, Gawlina 28 min, Gonera 36 min, Jakubik 40 - Różański
9, Bakrlik 14, Pierchodsky 20, Sroka 54

KH Zagłębie Sosnowiec - Energa Stoczniowiec Gdańsk 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Bramki: Horny 22 min., Ślusarczyk 31min., T.Kozłowski 31 min., Zachariasz 33 min. - Furo 32min

Tabela PLH: (mecze I rundy + II runda)