Hasło RCKiK Hasło RCKiK

Hasło RCKiK. (© Piotr Andrzejak)

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zwraca się z gorąca prośbą do osób, które chcą zostać honorowym dawcą krwi, by zgłaszały się do lokalnych placówek krwiodawstwa. Jutro sieradzanie mogą oddać krew na placu przed urzędem miasta.

Krew jest darem bezcennym; nie zdajemy sobie z tego sprawy póki sami nie potrzebujemy krwi lub leków wytworzonych z krwi. Każdy dorosły i zdrowy człowiek może zostać dawcą tego czego nie można jeszcze zastąpić w inny sposób. Codziennie lekarze potrzebują krwi do przetoczeń dla cieczko chorych, dorosłych jaki i dla najmłodszych pociech.

Lekarze są po to aby nas ratować, tylko nie zawsze mogą, gdy brakuje im bezcennego daru jakim jest krew. Każdy zdrowo czujący się mieszkaniec Sieradza i okolic będzie mógł jutro, 6 sierpnia, podzielić się swoja krwią. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czekać będzie w środę na placu
przed urzędem miasta od godz 10 do godz. 13. Osoby zgłaszające się aby oddać krew muszą mieć przy sobie dowód osobisty.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!