Jacek Kowalski Jacek Kowalski

Jacek Kowalski (© Maciej Świrski)

Absolutny hit i premiera w Łodzi! "Legendy herbowe rycerza Smysa" to autorski program piosenek Jacka Kowalskiego i Klubu św. Ludwika. Koncert odbędzie się 19 stycznia.

"Legendy herbowe rycerza Smysa" to nigdy i nigdzie jeszcze nie prezentowany wieczór piosenek Jacka Kowalskiego - największego polskiego Sarmaty, pieśniarza, poety, historyka sztuki. Kowalski jest laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, wykonawcą własnych piosenek, tłumaczem
i popularyzatorem poezji starofrancuskiej. Stale koncertuje i organizuje imprezy przybliżające kulturę staropolską. Jest autorem dzieł naukowych i popularnonaukowych, śpiewników, tomów poetyckich a także sztuk scenicznych o tematyce historycznej.

Klub Świętego Ludwika powstał w 1996 roku i specjalizuje się w wykonywaniu muzyki dawnej: staropolskiej i starofrancuskiej na instrumentach z epoki, w sposób najbardziej zbliżony do sposobu, w jaki muzyka była wykonywana w okresie jej tworzenia.

Kierownikiem muzycznym i autorem aranżacji jest Tomasz Dobrzański. W Łodzi Klub wystąpi w składzie: Tomasz Dobrzański - flet prosty, mandora, szałamaja, dudy; Henryk Kasperczak - lutnia; Olga Czernikow - klawesyn, pozytyw; Julia Kosendiak - viola da gamba.

Koncert odbędzie się 19 stycznia o godz.19.30 w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi przy ul. Zielonej 13.
Kontakt - (042) 668 464 729 (Włodzimierz Galicki, szef artystyczny cyklu)

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!