Najnowszy przedwyborczy sondaż SMG/KRC, przeprowadzony dla tvn24, wskazuje że dwie największe partie tracą poparcie, a PSL może nie znaleźć się w Sejmie. Głosować chce tylko 54 proc. Polaków. To efekt wakacji, czy może mamy dość polityków?

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to do Sejmu weszłyby tylko trzy partie:

PO - 38 proc. (- 1 proc.)
PiS - 27 proc.(- 2 proc.)
SLD - 12 proc.( bez zmian)
PSL - 3 proc. (- 1 proc.)

Na 3 proc. głosów może liczyć Polska Jest Najważniejsza oraz Ruch Poparcia Palikota.

1 proc. poparcie mają Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Liga Polskich Rodzin, Kongres Nowej Prawicy, Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej, Partia Kobiet i Zieloni. Prawica Rzeczpospolitej i Centrolewica mają zerowe poparcie.

Na wybory poszłoby 54 proc. Polaków, 19 proc. wciąż się waha, a 26 proc. jest pewne, że głosować nie będzie. Sondaż przeprowadzono 19 sierpnia, metodą telefoniczną na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!