Bohater dnia Stefan Hula/ Fot Bohater dnia Stefan Hula/ Fot

Bohater dnia Stefan Hula/ Fot. Wikimedia Commons (© http://commons.wikimedia.org/wiki/File:4wiki_hula_stefan.jpg)

Polscy skoczkowie zajęli 4. miejsce w konkursie drużynowym rozegranym w Libercu na skoczni k-120. To najlepsza lokata naszej drużyny w historii mistrzostw świata. Polacy wyprzedzili m. in. Finów, Czechów, Niemców. Złoto zdobyła Austria.

Po pierwszej serii polska drużyna zajmowała trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Austrią i Norwegią. Tak wysoką lokatę zawdzięczaliśmy przede wszystkim wyśmienitej postawie Stefana Huli, który w pierwszej serii, skacząc w trzeciej grupie, oddał skok na odległość 127 metrów. Pozostali Polacy spisali się bardzo dobrze. Kamil Stoch skoczył 123 metry, Łukasz Rutkowski i Adam Małysz uzyskali jednakową odległość – 121 metrów.

Po pierwszej serii Polacy byli lepsi m.in. od Japończyków, Czechów i Finów. Niespodziewanie, do serii finałowej nie weszli Niemcy, u których zawiódł przede wszystkim wczorajszy srebrny medalista, Martin Schmitt, skacząc zaledwie 112.5 m. Wielkie rozczarowanie przeżyli Rosjanie, których również zabrakło w drugiej serii.

W serii finałowej poprawił się Stoch (125 metrów) i Rutkowski (123 metry), Hula uzyskał 125 metrów, a Adam Małysz 123.5 m. Nie udało się jednak utrzymać pozycji na podium. O zepchnięciu Polaków na 4. miejsce zdecydował przede wszystkim świetny skok Takanobu Okabe (135 metrów).

Najlepszą drużyną świata okazali się Austriacy, drugie miejsce zajęła Norwegia, brąz przypadł Japonii.Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!