Ile trwałaby podróż z Wrocławia do Warszawy kolejką Hyper Poland? Zaledwie 20 minut. Polacy biorą udział w projekcie Elona Muska, szefa Tesli i SpaceX, który ma na celu zaprojektowanie kolei przyszłości.

Ma być szybsza niż samolot i tańsza niż szybka kolej. Polacy biorą udział w wielkim projekcie Elona Muska pod kryptonimem HYPERLOOP. Twórca między innymi Tesli ogłosił konkurs, w którym biorą udział dwie polskie ekipy: z Łodzi i Warszawy.

- To jest pociąg, który porusza się z prędkością samolotu - mówi Łukasz Roguski, główny projektant Hyper Poland. Kapsuła pasażerska miałaby zostać wykonana z podobnych materiałów, jak maszyny latające. Kolejka poruszałaby się w specjalnej tubie.

Prace nad Hyperloop trwają. W połowie ubiegłego roku na pustyni w Nevadzie testowano silniki kolejki. Pomysł Elona Muska zakłada budowę naziemnej sieci rur, które umożliwią transport z dużą prędkością dochodzącą do 1 Macha.

TVN Turbo/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!