Sneakers, snakers shoes czy snejkery to buty, które podbiły polskie i czeskie ulice. O co właściwie chodzi? Dlaczego są wyjątkowe i jak je kupować, aby poczuć prawdziwy street?

Żeby lepiej poznać fenomen tych butów udałam się, aż do Pragi, a dokładniej do jej dynamicznej i nowoczesnej części – Holeszowic. Z entuzjazmem przywitali mnie mieszkańcy, ale i prawdziwi znawcy, miłośnicy i profesjonaliści sneakerstoru – sprzedawcy w sklepie Footshop. (Najbardziej prestiżowy i doceniony sklep ze snakers shoes).

Co to właściwie jest to sneakers?

Młodszym nie muszę tłumaczyć, ale starszemu pokoleniu na pewno przyda się mała ściągawka. Sneakers to buty sportowe, a właściwie trampki, ale nie takie zwykłe! Charakteryzują się bardzo oryginalnym, wyszukanym i często zaskakującym designem. I to właśnie za ten design buty pokochali miłośnicy indywidualizmu, hipsterzy i wszyscy, którzy jeżeli chodzi o modę - trzymają rękę na pulsie. Jednak, aby znaleźć idealną parę dla siebie trzeba szukać, drążyć, zaglądać i przede wszystkim wiedzieć, który sklep posiada luksusowe kolekcje.

Zbili ze mną piątkę

Bubenská 1 – to właśnie tam zaraz po ciepłym „ahoj“, sprzedawca przybił mi piątkę i mieszając język polski z czeskim i angielskim pomógł mi wybrać, dopasować i pokochać moje pierwsze sneakers. Ale, nie było to takie proste! Najpierw porozmawialiśmy o moich potrzebach odnośnie butów, później o kolorach, które dominują w mojej szafie, o marzeniach, planach na najbliższe miesiące i o tym, że z Polski przyjeżdża cała masa turystów do tego sklepu.

Tak czy inaczej, wybraliśmy bardzo kolorowe snejkery marki Nike. I słowo honoru, że to właśnie w tym sklepie spotkałam się z największym wyborem street butów – wszyscy wyznawcy strees stylu zakochają się w tym miejscu!

Czechy czy Polska?

W Polsce odwiedziłam co najmniej kilkanaście podobnych miejsc: obsługa była bardzo grzeczna, jednak brakowało bardzo często kilkunastu modeli, które jak się okazało w Pradze są bardzo popularne. A to właśnie te limitowane modele sprawiają, że wszyscy miłośnicy street fashion mogą dołączyć je do swoich pokaźnych kolekcji – nie mówiąc już o tym, jak wyszukanym i cennym są prezentem.

Aha! Nie musisz jechać do Pragi (aczkolwiek gorąco Cię do tego zachęcam, aby poczuć prawdziwy street) – sklep ma również swoją wersję online, gdzie natykamy się na bardzo profesjonalną pomoc.)

Miłośnicy snejkers wyrażają się również podczas eventów. Tam spotkamy się z dobrą muzyką, dech zapiera nam parkur, a całości dopełnia pokaz najnowszej kolekcji butów. Najbliższy event już 5 maja w Pradze – tym razem motyw przewodni to marka Puma i kolekcja alife.

Dlaczego sneakers?


A dlaczego nie? A tak na poważnie: to bardzo oryginalne buty, które często potrafią zdominować całą stylizację i nadać jej niesamowitego looku, który kradnie spojrzenia przechodniów. To buty, które „mówią” za właściciela i opowiadają o jego cechach charakteru. WYRAŹ SIĘ!

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!