Samoloty w barwach TAM Samoloty w barwach TAM

Samoloty w barwach TAM (© Fabio Pozzebom, CC 3.0, commons.wikimedia.org)

W poniedziałek 25 lipca samolot brazylisjkich linii TAM Linhas Aéreas o godzinie 21 wystartować miał z Rio de Janeiro do Frankfurtu. Niestety przez głupi żart Polaka będącego pasażerem samolotu lot opóźnił się i maszyna opuściła lotnisko dopiero we wtorek o 5.30. Polak groził, że wysadzi samolot w powietrze.

Wszystko wskazywało na to, że lot numer 8102 linii TAM Linhas Aéreas odbędzie się bez żadnych komplikacji. Zgodnie z rozkładem lotów samolot miał wystartować o godzinie 21.00 w poniedziałek, 25 lipca z Rio de Janeiro i planowo przybyć do niemieckiego Frankfurtu. Nikt nie przewidział jednak, że podróżujący do Niemiec Polak postanowi zrobić sobie głupi żart. Pasażer wywołał niemałą panikę, gdy zagroził innym podróżującym, że w jego bagażu znajduje się ładunek wybuchowy, który zamierza zdetonować.

Oczywiście do niczego nie doszło. Mężczyzna został ujęty i przekazany w ręce policji federalnej. Oskarżony zostanie o atak na bezpieczeństwo transportu lotniczego, za co grozi kara od 2 do 5 lat pozbawienia wolności. Po przeszukaniu bagażu okazało się, że żadnej bomby nie było. Policja poinformowała także, że zawartość torby różniła się od podanej przez niego przed wysyłką. Bagaż Polaka został zniszczony.

Źródło: Ultimo Segundo Brasil

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!