(© Tarnwska Agencja Rozwoju Regionalnego)

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego już po raz trzeci organizuje "Święto Gulaszu", które w poprzednich latach odniosło wielki sukces i na stałe wpisało się na listę wielu tarnowskich tradycji.

Główną ideą, jaka przyświeca organizatorom tego - jakby na to nie patrzeć - międzynarodowego przedsięwzięcia jest promocja kultury węgierskiej oraz umacnianie polsko-węgierskich oraz tarnowsko-węgierskich stosunków, którym szczególne znaczenie nadaje fakt, iż to właśnie z Tarnowa pochodzi bohater narodowy Polski i Węgier - generał Józef Bem.

Do uczestnictwa w "Święcie Gulaszu" zaproszono między innymi restauratorów z Węgier, którzy ze swoimi polskimi odpowiednikami zmierzą się w konkursie na najlepszy gulasz. Nagrodą dla zwycięzcy jest wycieczka do jednej z europejskich stolic.

Zaplanowano ponadto wiele konkursów, koncertów i zawodów sprawnościowych. Najciekawiej zapowiadają się zmagania w przeciąganiu liny i skokach w workach. Przewidziano występy licznych zespołów młodzieżowych, w tym węgierskiego zespołu folklorystycznego. Na pewno nie będą nudzili się najmłodsi - wesołe miasteczko, ściana wspinaczkowa, paintball i kucyki oraz pokazy balonowe, włącznie z eksplozją balonu, przygotowane przez najstarszy w Polsce, Mościcki Klub Balonowy, to tylko niektóre z atrakcji, jakie na wszystkich czekają. Punktem wieczoru ma być koncert Patrycji Markowskiej.

Pierwotnie "Święto Gulaszu" miało odbyć się 23 maja, jednak ze względu na sytuację powodziową, nowy termin ustalono na 3 czerwca. Impreza zagości na stadionie Klubu Sportowego "Błękitni" przy ul. Piłsudskiego 32. Początek imprezy przewidziano na godzinę 12.00.

Źródło: it.tarnow.pl, tarr.tarnow.pl

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!