(© RBE)

W nadchodzący weekend (4-5 czerwca) odbędzie się 3 przystanek Red Bull Air Race 2016 w japońskim mieście Chiba, które gwarantuje zmienne warunki pogodowe oraz tłumy fanów. W wyścigu klasy Challenger weźmie udział Polak, Łukasz Czepiela.

Relacja z zawodów najszybszej serii motorowej będzie transmitowana na żywo na www.redbull.tv.

W dniach 4-5 czerwca Red Bull Air Race wyląduje w Japonii. To dopiero drugi w historii serii wyścig w Azji Wschodniej, jednak bez wątpienia będzie obfitować w dramatyczne zwroty akcji. W ramach trzeciego przystanku ośmioodcinkowego sezonu 14najlepszych zespołów zawalczy o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ tor w Chibie to jedyny w tym roku, który powstał nad otwartymi wodami, a nieuchronnie zbliża się pora deszczowa oraz związane z nią silne wiatry i nieznośne upały. Niespodziewane uderzenia w pylony oraz przyznane kary mogą pokrzyżować nawet najlepsze plany.

W wyścigu dla młodych talentów Challenger Cup obejrzymy jedynego Polaka, pilota akrobacyjnego Łukasza Czepielę.

„Wyścig w Chiba będzie dość trudny, bo będzie się tam rozchodziło o setne sekundy. Tor jest bardzo długi, najbardziej rozłożony, ma bardzo dużo prostych linii. Wygrana nie będzie zależała tylko od dobrego pilotażu, ale też od dobrego ustawienia samolotu” – powiedział Łukasz Czepiela przed wylotem do Japonii.

W 2015 roku podczas rywalizacji na plaży Makuhari serca 120-tysięcznego tłumu fanów skradł lokalny bohater Yoshihide „Yoshi” Muroya z Fukushimy. Ustanowił rekord toru w Chibie (50,779 s), jednak ostatecznie uplasował się na ósmej pozycji. Teraz z pewnością spróbuje odegrać się za zeszłoroczną porażkę.

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca z zeszłego roku - Australijczyk Matt Hall i Niemiec Matthias Dolderer - znajdują się obecnie w zupełnie różnych sytuacjach. Pewny siebie Dolderer wygrał w kwietniu pierwszy wyścig w karierze, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Natomiast Hall, choć ukończył zeszłoroczną rywalizację na drugiej pozycji, z powodu problemów z kręgosłupem zaliczył rozczarowujący start aktualnego sezonu. Jednak reprezentant Australii radzi sobie coraz lepiej i może wprowadzić spore zamieszanie w rankingu.

Austriak Hannes Arch, mistrz świata z 2008 roku, zamyka obecnie pierwszą trójkę, tracąc zaledwie siedem punktów do wyprzedzającego go Francuza Nicolasa Ivanoffa, który ma na swoim koncie pięć wygranych wyścigów.

Kalendarz wyścigów na 2016 r.:
Abu Dhabi, ZEA (11-12 marca)
Spielberg, Austria (23-24 kwietnia)
Chiba, Japonia (4-5 czerwca)
Budapeszt, Węgry (16-17 lipca)
Ascot, Wielka Brytania (13-14 sierpnia)
Lausitzring, Niemcy (3-4 września)
Indianapolis, Indiana, USA (1-2 października)
Las Vegas, Nevada, USA (15-16 października)

Więcej informacji oraz materiały do pobrania na stronach:
www.redbullairracenewsroom.com
www.redbullairrace.com


MISTRZOSTWA ŚWIATA RED BULL AIR RACE
Stworzone w 2003 roku, ale oficjalnie uznane za podniebne Mistrzostwa Świata w 2005 roku, zawody Red Bull Air Race gromadzą miliony fanów na całym świecie. W ramach tej najszybszej serii w świecie sportów motorowych, 14 najlepszych pilotów rywalizuje w wyścigach łączących prędkość, precyzję i umiejętności. Wykorzystując najszybsze, najzwinniejsze, lekkie samoloty wyścigowe, piloci pokonują podniebny tor zbudowany z napełnionych powietrzem pylonów o wysokości 25 metrów. W 2014 roku wprowadzono konkurs Challenger Cup, który umożliwia młodym talentom zapracowanie na awans do klasy mistrzowskiej Red Bull Air Race.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!