Tegoroczny Charytatywny Bal Oficerski Policji, pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy i honorowym przewodnictwem Małżonki Komendanta Głównego Policji Beaty Maj, odbył się w Auli Kryształowej SGGW.

Pierwszy bal policyjny odbył się 5 lutego 1929 roku w salach Filharmonii Warszawskiej. " W zgodnej opinii prasy warszawskiej bal ten należał do najlepiej zorganizowanych i najwykwintniejszych w tym sezonie"- podkreślił w artykule " Bale, reduty, rauty" red. Jerzy Paciorkowski/ Policja 997, styczeń 2014/.

18 stycznia 2014 r. zorganizowano pierwszy, w powojennej historii formacji, bal policyjnej elity.

Organizacją zajmowali się członkowie Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Honorowy patronat sprawowała małżonka prezydenta, Anna Komorowska.

- Wielki człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to czym potrafi się dzielić z innymi - witał uczestników ówczesny komendant główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński słowami Jana Pawła II.

Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, istotą przedsięwzięcia było wsparcie działalności Fundacji, której szefową jest Irena Zając.

„ Punktualnie o godzinie 20.00 licznie zebrani goście w Auli Kryształowej usłyszeli sygnał powitalny wskazujący na przybycie gospodarza III Charytatywnego Balu Oficerskiego Policji - Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja wraz z małżonką Panią Beatą Maj Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Balu” - przeczytaliśmy w relacji z imprezy / Policja.pl/.

„Komendant Główny Policji w swoim wystąpieniu przywitał wszystkich przybyłych oraz nawiązał do idei dobroczynności, integracji środowiska i wsparcia wdów, wdowców i sierot po policjantach, którzy wypełnili rotę ślubowania do końca i ponieśli śmierć w służbie społeczeństwu.

Szef Policji przytoczył słowa Jana Pawła II, że "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje" i zwrócił się z prośbą do obecnych o otwarcie serc oraz aktywnego udziału w zbiórce na cele statutowe Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach”.

Pierwszy bal podobnie jak i drugi rozpoczął się mazurem Stanisława Moniuszki, następnie tańczono poloneza.

W tym roku zatańczono poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara.

„Dzięki wielkim sercom przyjaciół Policji na zbiórkę przeznaczono między innymi: pamiątkowe wieczne pióra - przekazane przez parę prezydencką Panią Agatę Kornhauser-Dudę i Pana Andrzeja Dudę, Biografię śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z dedykacją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, wieczne pióro Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego. Ponadto Pamiątkową szablę z 1920 roku przekazał Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj.

Zebrano blisko 60 tysięcy zł.

„Cała impreza była prowadzona przez Macieja Orłosia, który zagwarantował odpowiednią atmosferę. Dla zaproszonych gości wystąpiła gwiazda Maryla Rodowicz, która podczas swojego występu przypomniała największe swoje przeboje”.

Kolejny bal już za rok.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!