Policja odnalazła zaginiony podczas II wojny światowej obraz Stanisława Batowskiego "Orlęta lwowskie". Dzieło znajdowało sie u jednego z mieszkańców Warszawy.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odnaleźli obraz Stanisława Batowskiego „Orlęta lwowskie” z 1936 roku. Mieszkaniec Warszawy wstawił obraz do jednego z domów aukcyjnych mieszczących się na terenie Żoliborza. Twierdził, że płótno jest w jego rodzinie odkąd pamięta.

Ostatnim razem "Orlęta lwowskie" widziano jeszcze przed wojną w jednej ze szkół w woj. świętokrzyskim. Obraz zaginął, gdy Niemcy zajęli budynek. Nie wiadomo, jak trafił do mieszkańca Warszawy. Prokuratura już zajmuje się tą sprawą.

Po zabezpieczeniu obraz trafił do Muzeum Rezydencji Królów Rzeczypospolitej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Komenda Stołeczna Policji/x-news

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!