Embraer 195 Embraer 195

Embraer 195

Stołeczna policja zidentyfikowała i przesłuchała mężczyznę, który doprowadził do groźnej sytuacji na Lotnisku Chopina. Dron sterowany przez mieszkańca Piaseczna znalazł się niebezpiecznie blisko samolotu Embraer 195 lecącego z Monachium do Warszawy. Gdy maszyna Lufthansy podchodziła do lądowania piloci zauważyli w odległości około 100 metrów zdalnie sterowany statek powietrzny.

Mężczyzna podejrzewany o sterowanie dronem, który mógł zderzyć się z samolotem na warszawskim Okęciu, został zidentyfikowany i przesłuchany przez policję. Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka w jego mieszkaniu w okolicach Piaseczna. Zabrali też samego drona, który prawdopodobnie nagrywał obraz w czasie niebezpiecznego incydentu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

- Jest to osoba podejrzewana o używanie drona w tym momencie w okolicach lotniska. Mężczyzna przyznał się do tego - poinformował asp. Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

TVN24/x-news

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!