Rozpoczął się długi weekend. Wzrosło natężenie ruchu na drogach. Policja apeluje: "Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży”.

Podczas weekendu majowego należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci zwracać będą uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych , wyprzedzających "na trzeciego", kierujących pod wpływem alkoholu.

Nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu będzie czuwało więcej niż zazwyczaj policjantów i to zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych oraz na motocyklach.

- Trwają już wzmożone policyjne kontrole na trasie K61- informuje rzecznik prasowy KWP Białymstoku podinsp. Andrzej Baranowski. - Policjanci łomżyńskiej, grajewskiej i kolneńskiej drogówki w trakcie służby sprawdzają czy kierowcy stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym.

Policyjne działania „Bezpieczna K61”, w których uczestniczą policjanci z komendy w Łomży, Kolnie i Grajewie mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i wykroczeń.

Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, sposób przewożenia osób oraz bagażu, zdecydowanie reagują na przekraczania dozwolonej prędkości.

Szczególną uwagę zwracają na pieszych, którzy poruszają się poza terenem zabudowanym, po zmroku bez elementów odblaskowych.

W trosce o bezpieczeństwo na tej trasie tylko w kwietniu br. funkcjonariusze grajewskiej drogówki skontrolowali 500 pojazdów, nałożyli 376 mandatów karnych za przekroczenia prędkości. W 108 przypadkach za szybszą, niż dozwolona, jazdę zostali ukarani obcokrajowcy.

Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa.To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!