(© Olga Kraszewska)

Ostatnie lata pokazują jak ważną, a zarazem trudną sprawą, jest polska polityka historyczna.

Na fali niedawnych wydarzeń - od obchodów rocznic, przez kontrowersyjne wypowiedzi czołowych polityków, po książki, które prowokują do tak niespodziewanych deklaracji, jak ostatnia wypowiedź Lecha Wałęsy, wzrasta zainteresowanie polityką historyczną. Nawiązywanie do przeszłości, która mogłaby tłumaczyć teraźniejszość jest zabiegiem starym jak świat, już Rzymianie wywodzili swoje pochodzenia od Remusa i Romulusa, od Rzymian - średniowieczni cesarze, od nich - Napoleon, itd.

Już jutro będzie okazja, żeby skonfrontować kilka spojrzeń na tę drażliwą kwestię. Na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się spotkanie "Przeszłość a polityka", którego gośćmi będą profesor Tomasz Nałęcz, Kazimierz M. Ujazdowski - były minister kultury oraz Arkadiusz Rybicki - poseł na Sejm RP i członek Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Organizatorzy, Niezależne Zrzeszenie Studentów UW oraz Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska, zapowiadają gorącą dyskusję o teraźniejszości i przeszłości.

Spotkanie we wtorek, 31 marca w sali C Auditorium Maximum o 18:30

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!