Polki pokonały Portugalię: Nadal mają szansę na awans

Katarzyna Szczypińska
Zdaniem trenera nasza reprezentacja ma szansę na awans
Polskie piłkarki ręczne wygrały mecz trzeciej kolejki grupy 3. eliminacji Mistrzostw Europy 2014. Nasza reprezentacja pokonała Portugalki 24:17 (11:7) i aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Mecz rewanżowy już 30 marca.

Na początku spotkania rywalizacja obu drużyn była zacięta i wyrównana. Zespół Portugalii w 12. minucie prowadził 5:4. Polska reprezentacja jeszcze przed przerwą wypracowała sobie przewagę punktową, osiągając wynik 11:6. Nasze przeciwniczki miały problem z przełamaniem obrony podopiecznych trenera Kima Rasmussena. W drugiej połowie Polki utrzymywały przewagę czterech, pięciu punktów. W 39. minucie prowadzenie naszej drużyny wynosiło 18:10. Po golu Karoliny Kudłacz w 47. minucie, nastąpił moment załamania w zespole. Portugalki zaczęły odrabiać straty. Jednak w ostatnich trzech minutach Polki się przebudziły, osiągając wynik 24:17. Najlepszą zawodniczką meczu została Karolina Kudłacz, która zdobyła siedem bramek.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 30 marca w Zielonej Górze o godz. 17.30. Transmisję można śledzić na antenie Polsat Sport. Jak czytamy na portalu Interia, zakończenie rywalizacji zaplanowano na czerwiec. Do Mistrzostw Europy, które rozpoczną się w grudniu, awansują tylko dwie drużyny. W roli gospodarza tej imprezy sportowej wystąpią Węgry i Chorwacja.

Polska zajmuje aktualnie trzecie miejsce w grupie. Liderem jest drużyna Czarnogóry. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Czech. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Portugalia. "Dobrze, że Czarnogóra pokonała na wyjeździe Czeszki. Wciąż mamy szansę na co najmniej drugie miejsce w grupie i awans do mistrzostw Europy" - czytamy wypowiedź trenera Polek na stronie "Przeglądu Sportowego".

Polska: Gapska, Wysokińska – Niedźwiedź 1, Janiszewska, Semeniuk-Olchawa 5, Stachowska, Wojtas, Gęga 1, Matuszczyk 2, Grzyb 2, Migała, Gadzina 1, Łabuda, Kudłacz 7, Byzdra 2, Siódmiak 3. Trener Rasmussen.

Portugalia: Gois, Ferreira – Aguiar 1, Amado, Andrade Lopes 3, Ferreira Lopes 2, Ascencao, Gante, Gois, Goncalves, Rodrigues 1, Sabino 1, Santiago 1, Seabra 1, Pereira 6, Soares, Tovares 1. Trener: Florencio.