Bytomski stadion, ciągle w modernizacji Bytomski stadion, ciągle w modernizacji

Bytomski stadion, ciągle w modernizacji (© http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/44/Kryta_trybuna_stadionu_Polonii_od_strony_%C5%82uku.jpg/800px-Kryta_trybuna_stadionu_Polonii_o)

Po raz 65. spotkają się, w ramach rozgrywek Ekstraklasy, zespoły Polonii Bytom i Ruchu Chorzów.

Dzisiejszy mecz rozpocznie się o godzinie 20, a odbędzie na ciągle modernizowanym bytomskim obiekcie. Historia spotkań Polonii i Ruchu sięga roku 1948, kiedy to 11 listopada bytomianie na własnym stadionie zremisowali z Ruchem 1:1. Poloniści chcą się zrewanżować rywalowi za wiosenną porażkę (0:3) "na własnych śmieciach", a dodatkowym bodżcem jest fakt, iż na zwycięstwo nad "niebieskimi" czekają dokładnie od trzydziestu lat, od 21 października 1979 roku. Z oficjalnych danych wynika, że obiekt przy Olimpijskiej może na chwilę obecną pomieścić 5,5 tysiąca kibiców, a z sam rywal awizuje przyjazd około dwóch tysięcy fanów.

Prawdopodobne składy:

Polonia: Skaba - Hricko, Kulpaka, Killar, Nowak - Barcik, Rafał Grzyb, Bażik, Salwa, Radzewicz - Podstawek

Ruch: Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Sadlok, Brzyski - Wojciech Grzyb, Baran, Straka, Janoszka - Sobiech, Niedzielan.

Sędzią spotkania będzie pan Marcin Borski z Warszawy.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!