(© Wikipedia, Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

Polonia Bydgoszcz pokonała na wyjeździe Lotos Wybrzeże Gdańsk 47:43 w niedzielnym meczu Enea Ekstraligi. Gości do zwycięstwa poprowadziła para Krzysztof Buczkowski- Emil Sajfutdinow. Wśród gdańszczan nie zawiódł jednie Nicki Pedersen, który zdobył aż 18 punktów.

W poprzednim sezonie w I lidze obie drużyny zmierzyły się ze sobą cztery razy. Zarówno Lotos Wybrzeże, jak i Polonia wygrywały na własnych torach. W niedzielnym meczu, 22 kwietnia, bydgoszczanie odnieśli w Gdańsku pewne zwycięstwo.

Początek meczu rozpoczął się od wygranej w biegu juniorskim pary gości Szymon Woźniak - Mikołaj Curyło 4:2. W następnych czterech wyścigach mieliśmy remisy 3:3 i zanosiło się na wyrównany mecz. Kluczowe dla losów meczu okazały się następne trzy biegi - piąty, szósty i siódmy, które goście wygrali podwójnie. Dwa razy triumfował w nich Krzysztof Buczkowski, a raz Artiom Łaguta, któremu w zwycięstwie pomógł jadący z nim w parze Emil Sajfudtinow. Po siedmiu wyścigach poloniści objęli czternastopunktowe prowadzenie (28:14), którego nie oddali już do końca spotkania.

W kolejnych startach bydgoszczanie nie odnieśli już żadnego biegowego zwycięstwa, ale dzięki równej jeździe całego zespołu gdańszczanie tylko zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Wygraną beniaminka z Bydgoszczy przypieczętował Krzysztof Buczkowski w ostatnim wyścigu dnia, przyjeżdżając tuż za Pedersenem.

W zespole gości na szczególne słowa uznania zasłużył Mikołaj Curyło, który w pierwszym meczu ze Stelmetem Zielona Góra zdobył tylko jeden punkt. Tym razem ten młody żużlowiec wywalczył siedem oczek. W czwartym biegu Curyło napędził sporego stracha Nickiemu Pedersenowi i niewiele brakowało, aby pokonał utytułowanego Duńczyka.

Wśród gospodarzy po raz kolejny na wysokości zadnia stanął jedynie utytułowany Duńczyk, który zdobył aż 18 punktów. Reszta zespołu jeździła po raz kolejny bardzo nierówno co wykorzystali przeciwnicy.

W drużynie gospodarzy nie wystąpił Piotr Świderski, natomiast w Polonii zabrakło Tomasza Gapińskiego (obaj są kontuzjowani). Na zastępstwie zawodnika lepiej wyszli bydgoszczanie, którzy zdobyli dziewięć punktów, przy pięciu rywali.

Lotos Wybrzeże- Polonia Bydgoszcz 43:47
Lotos Wybrzeże Gdańsk: Nicki Pedersen 18 (2,3,1,3,3,3,3), Thomas H. Jonasson 7 (1,0,2,1,0,3), Tomasz Chrzanowski 7 (2,0,1,2,2), Renat Gafurow 7 (1,1,1,0,3,1), Krystian Pieszczek 4 (2,0,1,1), Marcel Szymko 0 (d,0).

Polonia Bydgoszcz: Krzysztof Buczkowski 13 (1,3,3,2,2,2), Emil Sajfutdinow 10 (3,3,2,t,2), Artiom Łaguta 8 (0,3,t,3,1,1), Mikołaj Curyło 7 (1,2,d,1,3,0), Szymon Woźniak 5 (3,2,0,0,0), Robert Kościecha 4 (w,2,2,0).

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!