(© Marek Bachorski-Rudnicki)

Cyfrowy Polsat zapewne złoży apelację od wyroku jaki wydał Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kara 993 597 zł, jaką na spółkę nałożył UOKiK za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów, została bowiem utrzymana.

Pod koniec roku 2009 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał Cyfrowy Polsat za zmianę zapisu w regulaminie. Zapis ten został uznany za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Problemem stał się ten fragment, w którym Cyfrowy Polsat zastrzegał sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów telewizyjnych lub radiowych ze względu na tzw. „zdarzenia niezależne od spółki, uznawane za siłę wyższą, w szczególności o charakterze prawnym, technicznym lub ekonomicznym”.

Rzeczniczka spółki jak donosi portal Mediarun.pl, p. Olga Zomer mówi, że: "Cyfrowy Polsat aktualnie czeka na uzasadnienie wyroku i planuje złożyć apelację". Rzecznik pooddaje w wątpliwość wyrok, ponieważ decyzja została wydana pomimo faktu, iż dotyczy klauzuli zawartej w starym regulaminie. Spółka bowiem wprowadziła 1 listopada 2009 r., po konsultacjach z UKE i UOKIK, nowy regulamin, w którym zostało zmienione m.in. kontrowersyjne postanowienie.

Nałożono karę na Cyfrowy Polsat w wysokości 993 597 zł, co stanowi 0,09 proc. przychodu osiągniętego przez spółkę w 2008 roku. Sąd nakazał spółce obowiązek opublikowania decyzji przez sześć miesięcy na swojej stronie internetowej oraz zamieszczenia w jednym z dzienników ogólnopolskich ogłoszenia zawierającego meritum decyzji. Platforma cyfrowa odwoływała się od tego wyroku. W zeszłym tygodniu Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję UOKiK i utrzymał wysokość kary oraz pozostałe ustalenia.

Nie dziwi fakt, że spółka złożyła apelację od wyroku, bowiem zgodnie z prawem, przedsiębiorca, wobec którego została wydana decyzja przez prezesa UOKiK, może się odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Natomiast w sądzie apelacyjnym przysługuje możliwość złożenia apelacji od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!