Czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających nad Bałtykiem, jeziorami, rzekami. Od początku lipca pełnią też służbę nad Adriatykiem, gdzie, jak co roku, na wakacje wybierają się turyści z Polski.

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego, przy udziale Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, w ramach międzynarodowego projektu "Bezpieczny sezon turystyczny nad Adriatykiem" w sezonie wakacyjnym organizuje po raz kolejny polsko-chorwackie patrole na wybrzeżu Adriatyku.

I tak od 1 lipca br. sześciu polskich policjantów rozpoczęło służbę na chorwackim wybrzeżu.

Na mocy protokołu podpisanego w tej sprawie do 1 września br. policjanci będą asystować i pomagać chorwackim kolegom podczas wspólnych patroli w rejonie miast Pula, Biograd oraz Trogir w Republice Chorwacji, gdzie w ub. roku spędziło wakacje prawie 700 tysięcy Polaków.

Policjanci już od 2010 r., kiedy to po raz pierwszy dwójka funkcjonariuszy pełniła służbę patrolową nad Adriatykiem, troszczą się o naszych obywateli. Udzielają porad, informacji.

Korzystają nie tylko z radiowozów, ale również z łodzi i śmigłowców, które ułatwiają działania profilaktyczne nad wodą i na drogach.

W międzynarodowym przedsięwzięciu „Bezpieczny sezon turystyczny nad Adriatykiem" - poinformowało Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP - uczestniczyć będzie 74 policjantów z 17 krajów.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!