Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (© Gary L. Kieffer/wikimedia/CC-BY-SA)

Kolejna udana operacja polskich żołnierzy w Afganistanie, którzy uwolnili z rąk porywaczy, pracownika afgańskiej firmy i to w dniu, gdy miał zostać stracony. Polacy zatrzymali też pięciu porywaczy.

Informację o sukcesie polskich żołnierzy ze Zgrupowania Wojsk Specjalnych w Afganistanie, przekazał oficer Sekcji Informacyjno-Prasowej X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, kpt. Jacek Thomas. W operacji brali też udział żołnierze Zgrupowania Bojowego "Alfa" oraz polski i afgański wywiad.

Porwany był pracownikiem afgańskiej firmy, pracującej na rzecz Prowincjonalnego Zespołu Odbudowy w Ghazni. W dniu, gdy został uwolniony miała nastąpić jego egzekucja. W ten sposób talibowie chcieli zniechęcić i zastraszyć miejscową ludność, by nie pomagała afgańskim władzom i koalicji w odbudowie kraju.

Serwis isaf.wp.mil.pl poinformował też, że oprócz odbicia zakładnika, polscy komandosi zatrzymali pięciu porywaczy oraz broń i wyposażenie, m.in. karabiny AK-47, amunicję i granaty.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!