Polscy żużlowcy Drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów

Monika Sieniawska
Reprezentanci Polski obronili na torze w Rybniku tytuł Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Świata na żużlu. Srebro i brąz trafiły w ręce juniorów ze Skandynawii.

Zawody rozegrane zostały dopiero po raz drugi. Przed rokiem w czeskich Pardubicach triumfowali biało-czerwoni. Tym razem na ich korzyść przemawiała nie tylko znajomość rybnickiego toru, ale również wspaniałe wyniki naszych żużlowców, uzyskiwane w indywidualnym championacie w kategorii juniorów. Od 2003 r., kiedy triumfował Jarosław Hampel, w kolejnych latach złoto zdobywali Robert Miśkowiak, Krzysztof Kasprzak i ostatnio Karol Ząbik.

Polacy startujący w składzie: Krzysztof Buczkowski, Adrian Miedziński, Paweł Hlib, Karol Ząbik, Paweł Miesiąc, wywalczyli 41 punktów. Za ich plecami uplasowali się, osłabieni brakiem kontuzjowanego Antonio Lindb
ä
cka, reprezentanci Szwecji (27 pkt.). Brązowy medal trafił do rąk Duńczyków (26 pkt.). Młodym zawodnikom z kraju Hamleta nie udało się powtórzyć sukcesu starszych kolegów, którzy zapewnili sobie zwycięstwo w mistrzostwach seniorów, wygrywając zawody na torze w angielskim Reading.