Polska pokonuje Kazachstan 3:0!

PGE Narodowy w Warszawie
PGE Narodowy w Warszawie Fot. Adam Sęczkowski
Już dziś w 8. kolejce eliminacji mistrzostw świata 2018 w Rosji reprezentacja Polski zmierzy się z Kazachstanem. Początek spotkania o godz. 20:45 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Zapraszamy na relację na żywo z meczu.

Po piątkowej klęsce 0:4 w potyczce z Danią trzeba natychmiast wrócić do rzeczywistości i zdobyć kolejne punkty w eliminacjach do mistrzostw świata. W Kopenhadze podopieczni trenera Age Hereide kompletnie nas przygnietli dominując w każdej formacji. Polacy oddali w tym spotkaniu tylko jeden celny strzał. Spotkanie z Danią okazało się zimnym prysznicem, albo jak powiedział selekcjoner Adam Nawałka "kubłem zimnej wody" na głowy tych, którzy już widzieli biało-czerwonych na mundialu w Rosji. Po tym meczu Polska z dorobkiem 16 punktów nadal jest liderem grupy E i ma otwartą drogę do awansu na mistrzostwa świata. Po 13 punktów mają reprezentacje Czarnogóry i Danii. Za nimi są: Rumunia (9 pkt) i Armenia (6 pkt), Kazachstan (2 pkt).

"To był nasz najsłabszy mecz, mam nadzieję, że taki ostatni. Zawsze tak jest, że po burzy jest najlepsze powietrze" – powiedział po meczu Adam Nawałka.

Dziś nasza drużyna musi znów zdobyć 3 punkty, bo kolejna strata punktów może mocno skomplikować sytuację biało-czerwonych w kontekście walki o awans. Naszym rywalem będzie Kazachstan, najsłabsza drużyna grupy E, która w dotychczasowych spotkaniach eliminacji nie wygrała ani razu, dwukrotnie zremisowała i przegrała pięć razy.

Zanosi się na pobicie rekordu frekwencji na Stadionie Narodowym podczas meczu reprezentacji Polski. Na stadionie nie będzie potrzebna tzw. strefa buforowa, gdyż nie przyjadą kibice gości. Dotychczas najwięcej osób obejrzało spotkanie reprezentacji w ramach eliminacji Euro 2016 przeciwko Irlandii - 57 497 widzów.

Mamy już składy:

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Maciej Rybus - Maciej Makuszewski, Krzysztof Mączyński, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski;

Zatem miejsca Artura Jędrzejczyka, Jakuba Błaszczykowskiego i Karola Linnetty'ego zajęli: Maciej Rybus, Maciej Makuszewski oraz Arkadiusz Milik.

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Kamil Glik, Maciej Rybus - Maciej Makuszewski, Krzysztof Mączyński, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Kazachstan: David Loria - Victor Dmitrenko, Yeldos Akhmetov, Yuri Logvinenko - Aslan Darabayev, Gafurzhan Suyumbayev, Abzal Beysebekov, Dmitri Szomko, Islambek Kuat - Sergei Khizhnichenko, Roman Murtazayev

Dziś w naszej grupie Armenia będzie podejmować Danię, a Czarnogóra zmierzy się z Rumunią.

Na Stadionie Narodowym nie wystąpi nieformalny lider naszych rywali czyli Bauyrzhan Islamkhan, który ujrzał czerwony kartonik w meczu Kachachów przeciwko Danii.

19:11 Zawodnicy Kazachstanu pojawili się na murawie Stadionu Narodowego.
19:16 Reprezentacja Polski wybiegła na stadion.
19:51 Obie reprezentacje, a ściśle mówiąc na razie po czterech zawodników wychodzą na przedmeczowy trening.
20:06 3-5-2 Dość odważna taktyka Kazachstanu z dwoma napastnikami z przodu i pięcioma pomocnikami. Ewidentnie chcą zdobyć przewagę w środku pola. Duńczykom kilka dni temu to się udało...
20:08 Polacy zagrają w ustawieniu 4-4-2.
20:30 Przedstawienie zawodników obu drużyn.

Skończyło się pierwsze spotkanie grupy E. Duńczycy pokonali Armenię 4-1 i zrzucili nas z fotela lidera grupy.
20:39 "Biało-czerwoni" w białych koszulkach i czerwonych spodenkach. W żółtych strojach zagrają Kazachowie.
20:41 Pora na odśpiewanie hymnów obu państw. Zaczynamy od pieśni Kazachów, a następnie wyśpiewany przez tłum kibiców na stadionie "Mazurek Dąbrowskiego".
20:44 "Polacy! Jesteśmy z Wami!" śpiewają kibice naszej drużyny.
Relacja na żywo ----------------->
20:45 Zaczęli Polacy. Dośrodkowanie Makuszewskiego, ale obrońcy uprzedzają naszego zawodnika. Rzut rożny.
1' Dośrodkowanie, ale lepsi obrońcy Kazachstanu.
2' Kolejna akcja Polaków i kolejny korner.
2' Znów lepsi nasi rywale, ale przejmujemy piłkę. Dośrodkowanie Zielińskiego, ale Glik strzela niecelnie. Brawo za ten frontalny atak od pierwszych minut.
3' Akcja Kazachów, ale niecelnie z dystansu strzela Murtazayev.
4' Lewandowski traci piłkę w środkowej części boiska.
5' Grosicki wywalczył aut, ale dalszego ataku naszej ekipy nie było.
6' Rybus atakuje skrzydłem, ale niestety dośrodkowanie mija linię końcową boiska.
7' Grosicki dośrodkowuje do Lewandowskiego, ale obrońcy połapali się w tej akcji. Cały czas jesteśmy przy piłce.
8' "Polacy my chcemy gola!" dobiega z tysięcy gardeł kibiców zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie!
8' Lekki przestój w grze. Piłka w środkowej strefie boiska.
9' Grosicki kolejny raz dośrodkowuje, ale Loria bez problemów łapie piłkę.
10' 1:0 ARKADIUSZ MILIK! Fantastyczne dośrodkowanie Rybusa w pole karne, piłkę przejął Makuszewski, który zgrał do Milika, który to uprzedził obrońcę, zmylił bramkarza i "szczupakiem" skierował piłkę do bramki. BRAWO!
12' Coraz śmielsze ataki Kazachów, ale nasi obrońcy są górą!
14' Murtazayew wpadł w pole karne, ale z interwencją na szczęście zdążył Pazdan.
14' Rzut rożny dla Kazachów, ale nie zagroziło naszej bramce.
15' Nieporozumienie w naszej formacji defensywnej i Khizhnichenko w sytuacji sam na sam z Fabiańskim. Nasz bramkarz wybija piłkę na rzut rożny. Oj było gorąco!
16' Piłka wrzucona na szósty, ale wybija ją Lewandowski.
17' Faul Dimitrienki na Lewandowskim. Wrzutka Zielińskiego, ale niedokładna.
18' Grosicki spróbował strzału z piątego metra, ale nie trafił bramkę.
19' Faul Logvinienki na Lewandowski. Milik oddaje strzał na bramkę i tylko kapitalna interwencja bramkarza uratowała naszych rywali.
20' Rzut rożny. Niedokładne dośrodkowanie w kierunku Lewandowskiego.
21' Faul Dmitrenki i będzie rzut wolny dla Polski. Złe dośrodkowanie, ale wybitą piłkę przejmuje Rybus. Strzał z daleka, ale niestety niecelny.
22' Atak Kazachstanu, ale dośrodkowaną piłkę w środku naszego pola karnego wybija nasz defensor.
23' Dmitrenko po faulu na Makuszewskim zostaje ukarany żółtą kartką. Będzie kolejna szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niestety, ale po dośrodkowaniu Rybusa nie ma kolejnej bramki dla naszej drużyny.
25' Grosicki faulowany przez Beysebekova. Zaostrzyła się nam gra. D
26' Dośrodkowanie wprost w ręce Lorii.
27' Bardzo dobra gra pressingiem w wykonaniu naszej drużyny. Nasi rywale wybijają piłkę w aut. Trzeba grać ofensywnie!
28' Grosicki próbował dośrodkować do Lewandowskiego, ale obrońca Kazachstanu uprzedził naszego kapitana.
29' Źle wykonany rzut rożny. Nie przyniósł nam nic dobrego.
30' Zwleka z wybiciem piłki bramkarz naszych rywali. Grają na czas?
31' Zbyt głębokie dośrodkowanie Grosickiego w pole karne i grę od bramki zacznie Loria.
32' Nieporozumienie wśród naszych zawodników i piłkę przejmuje Kazachstan.
33' Atak Polaków. Strzał Zielinskiego spoza pola karnego blokuje Kuat.
34' Dośrodkowanie Khizhnichenko w pole karne, ale na posterunku jest Fabiański.
36' "Biało-czerwoni" wyraźnie dominują na boisku, ale brakuje kolejnych bramek.
37' Robert Lewandowski piętą podał w polu karnym do Milika, który będąc sam na sam z bramkarzem ... przestrzelił. Oj szkoda!
38' Makuszewski szarżuje prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostaje zablokowane. Rzut rożny.
39' Słabe wykonanie i Kazachowie są w kontrataku. Fabiański bardzo ryzykownie zaczął się kiwać z Khizhnichenką przed własnym polem karnym.
40' Makuszewski nie trafił w światło bramki.
41' i 42' Kolejne dośrodkowania w pole karne (Piszczek i dwa razy Makuszewski) i kolejny raz piłkę przejmują nasi rywale.
43' Zieliński dopadł do piłki, ale po jego potężnym uderzeniu piłka wprawiła w ruch jedynie boczną siatkę bramki strzeżonej przez Lorię.
44' Piszczek za mocno podaje do Grosickiego.
45' Po ataku Kazachstanu nasi rywale wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie Darabayeva, ale piłka mija naszą bramkę.
45' Koniec pierwszej połowy. Polska prowadzi z Kazachstanem 1:0 po bramce Arkadiusza Milika.

46' Zaczynamy!
47' Błąd Mączyńskiego i przejął piłkę Kuat.
47' Grosicki popędził skrzydłem i zagrał do Milika, który w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę Lorii.
49' Gol dla Kazachstanu! Arbiter odgwizdał spalonego. Mamy szczęście.
52' Murtazayev przegrywa pojedynek z Piszczkiem.
53' Żółtą kartkę otrzymuje Suyumbayew, który faulował Piotra Zielińskiego.
53' Grosicki uderzył w sam środek bramki.
54' Zieliński próbował z dystansu, ale został umiejętnie zablokowany.
55' Pazdan znów zatrzymał Murtazayeva. Mogło być niebezpiecznie.
56' Rybus próbował podać do Lewandowskiego, ale zorientowali się w tej akcji Kazachowie.
57' Murtazayev świetnie zatrzymany przez Glika.
58' Niecelne podanie Milika do Grosickiego.
59' Złe dośrodkowanie Shomki z rzutu wolnego.
61' "Biało-czerwoni" od kilku chwil w defensywie.
62' Grosicki minął rywali niczym tyczki, ale strzelając na bramkę trafił wprost w Milika.
63' Po faulu na Miliku żółtą kartkę otrzymuje Logvinenko.
64' Żółtą kartkę otrzymuje Islambek Kuat, który faulował Glika.
65' Zmiana w reprezentacji Polski. Za Macieja Makuszewskiego wchodzi Jakub Błaszczykowski.
66' Kolejna próba strzału z dystansu wykonana przez Zielińskiego i po raz kolejny zablokowany strzał.
Darabajew! Ależ niewiele brakowało, aby było 1-1.
67' Darabayev uderzył z 16 metrów i niewiele brakowało, abyśmy stracili gola.
68' Schetkin wchodzi za Khizhnichenko. Napastnik zmienia napastnika.
69' Świetna akcja Polaków, ale Milik nie trafia w piłkę w kluczowym momencie.
69' Bardzo dobre wyjście Fabiańskiego z bramki.
70' 56 963 kibiców na Stadionie Narodowym w Warszawie!
72' Faul na Lewandowskim. Rzut wolny z około 20 metrów od bramki. Strzela Lewandowski, ale piłka obroniona przez bramkarza zdaniem sędziego zatrzymuje się na linii bramkowej. Powtórka pokazuje ewidentnego gola.
73' Zablokowany strzał Milika zza pola karnego. Będzie rzut rożny.
74' GOOOOOL!!! Dośrodkowanie Zielińskiego z rzutu rożnego i strzałem głową trafia Kamil Glik!
76' Faul Akhmietova na Błaszczykowskim. Piłka dla Polski.
77' Faul Kuata na Rybusie. Rzut wolny dla "Biało-czerwonych".
78' Milik próbował podać do Lewandowskiego, ale nasz kapitan nie doszedł do piłki.
80' Świetna interwencja Glika na własnej połowie boiska. Dziś gra pewniej niż w meczu przeciwko Danii.
80' Błaszczykowski podaje do Lewandowskiego, ale ten traci piłkę.
81' Na pozycji spalonej znalazł się Sujumbavew.
83' Mączyński podawał do Lewandowskiego, ale Logvinenko zapobiegł stracie bramki.
84' Grosicki wywalczył rzut rożny.
84' Dośrodkowanie w pole karne i... sędzia odgwizduje rzut karny.
85' Logvinenko spowodował "jedenastkę" dla Polaków.
86' Abzal Beysebekov schodzi z boiska, a zastępuje go Askhat Tagybergen.
86' Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Robert Lewandowski. Uderzył w prawy górny róg bramki, a bramkarz rzucił się w drugą stronę.
87' Milik po zagraniu Piszczka chciał zagrać w pole karne, ale za mocno.
88' Glik wybija piłkę na rzut rożny.
88' Schodzi z boiska Krzysztof Mączyński, a za niego wchodzi Jan Bednarek. Jest to jego to debiut w seniorskiej reprezentacji.
89' Na boisko za Kamila Grosickiego wchodzi Łukasz Teodorczyk.
90' Sędzia przedłuża spotkanie o co najmniej 3 minuty.
90'+1' Dośrodkowanie w pole karne Fabiańskiego. Polacy wybijają piłkę na rzut rożny.
90+2' Wrzutka w pole karne, ale obronną ręką z opresji wychodzą Polacy.
90+3' Milikowi odskoczyła piłka przy próbie dośrodkowania.

Końcowy gwizdek sędziego! Polska wygrywa z Kazachstanem 3-0. Czarnogóra pokonała Rumunię 1:0. Polska znów przewodzi grupie E! Kolejny mecz zagramy w Erewaniu z Armenią.