Polska vs Niemcy 0:0. Relacja live prosto z Paryża

Przed meczem Polska vs Niemcy podczas Euro 2016 w Paryżu
Przed meczem Polska vs Niemcy podczas Euro 2016 w Paryżu Fot. Adam Sęczkowski
Skończył się mecz między Reprezentacją Polski i Niemiec w ramach Mistrzostw Europy 2012 we Francji. Obie drużyny wygrały pierwsze swoje mecze. Wiadomosci24.pl za pośrednictwem Adama Sęczkowskiego prowadziły relację live z tego spotkania.

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu podczas tegorocznego Euro 2016 pokonała Irlandię Północną 1:0 po bramce Arkadiusza Milika. Niemcy okazali się lepsi od Ukrainy wygrywając 2:0. Autorami goli byli Shkodran Mustafi i Bastian Schweinsteiger.

Dziś obie zwycięskie drużyny zmierzą się ze sobą na największej arenie turnieju - Stade de France. Obiekt usytuowany w Saint-Denis, na przedmieściach Paryża mieści 81 338 miejsc siedzących.

Sędzią tego spotkania będzie Holender Bjoern Kuipers. Polakom sędziował dwukrotnie. W obu przypadkach spotkania odbywały się w Warszawie, gdy Biało-Czerwoni grali towarzysko z Francją w 2011 roku (0:1) i trzy lata temu w eliminacjach do mundialu z Czarnogórą (1:1). Jego asystentami będą Sander van Roekel i Erwin Zeinstra, sędziami bramkowymi będą Pol van Boekel i Richard Liesveld, a sędzią technicznym będzie Włoch Daniele Orsato.

Do tej pory drużyny rozegrały 20 spotkań. Statystyka jest miażdżąca na korzyść naszych rywali. Tylko raz odnotowaliśmy zwycięstwo Polski, poza tym 6 remisów i 13 wygranych Niemiec. 11 października 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, Polacy odnieśli historyczne zwycięstwo 2:0 po bramkach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili. W rewanżu we Frankfurcie lepsi okazali się Mistrzowie Świata wygrywając 3:1. Gole dla Niemiec strzelili Muller i dwukrotnie Goethe, bramkę dla Polski – Lewandowski. Jak będzie dziś na Saint Denis? Wierzymy, że wyjdziemy z tej batalii z tarczą!

Murawa jest zraszana wodą, a ja właśnie otrzymałem oficjalne składy na dzisiejsze spotkanie. Adam Nawałka zdecydował, że od pierwszej minuty zagrają: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Grosicki - Milik, Lewandowski.
Joachim Low postawił na tych zawodników: Neuer - Hoewedes, Boateng, Hummels, Hector - Khedira, Kroos - Mueller, Oezil, Draxler - Goetze.
W polskiej drużynie mamy zatem dwie zmiany w porównaniu do pojedynku z Irlandią Północną. Kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego zastąpił w bramce Łukasz Fabiański, a Kamil Grosicki zastąpił Bartosza Kapustkę.

Dość zaskakującym rezultatem zakończył się mecz Ukraina - Irlandia Północna. Nasi wschodni sąsiedzi przegrali mecz wynikiem 0:2. Tym samym jedynie Ukraina jest w naszej grupie bez punktów.

Na stadionie temperatura powietrza wynosi 16 stopni Celsjusza, wilgotność 72%. Jak gorąca atmosfera jest wśród kibiców obu drużyn? Chyba nawet nie ośmielę się zgadywać. Na pewno jednak czekają nas niesamowite emocje! Trwa przedstawienie zawodników Niemiec przez spikera. Towarzyszą temu gwizdy naszych kibiców. Pora na przedmeczową rozgrzewkę. Obie ekipy już na boisku. Z głośników dobiega niemiecka piosenka "Wir tragen schwarz, rot, gold". Teraz prezentacja Reprezentacji Polski. Spiker czyta numer koszulki i imię zawodnika, a polscy kibice krzyczą nazwisko. Hmmm, a jaka polska piosenka poleci z głośników na stadionie? Już śpiewamy "Bałkanicę" wierząc, że wygramy po raz drugi w historii z drużyną Niemiec i "będzie się działo i nocy będzie mało".

Hymny obu drużyn, a teraz oficjalne przedstawienie składów. Kapitanowie Robert Lewandowski i Manuel Neuer losują połowy boiska. Już za chwilę, już za moment zacznie się spotkanie pomiędzy Reprezentacją Polski i Niemiec podczas turnieju Euro 2016. Kto wygra mecz? Wierzę, że POLSKA!

1' Rozpoczęli Niemcy. Gwizdy naszych kibiców. Bezpardonowo potraktowany Mączyński upada na murawę. Rzut wolny dla Polski.
3' Milik znakomicie wyprowadza piłkę w środkowej części boiska. Khedira czując, że ta akcja może się rozwinąć nie po myśli Niemców fauluje naszego zawodnika. Sędzia sięga po żółty kartonik.
4' Draxler dośrodkowuje z lewego skrzydła wprost na głowę Mario Goetze. Uff. Napastnik tym razem przestrzelił, ale nie możemy dopuścić do takich sytuacji.
5' Próba strzału z daleka Hummelsa. Daleko obok bramki.
6' Głośny doping niemieckich kibiców. Początek meczu wyraźnie układa się na ich korzyść.
7' Nieporozumienie Mullera z Hektorem.
8' Błaszczykowski powalczył o piłkę na prawym skrzydle, ale niestety nadal przy piłce Niemcy.
9' Seria błędów przed naszym polem karnym. Polacy chyba zbyt spięci wyszli na boisko.
11' Błaszczykowski podaje do Lewandowskiego, ale ten niestety jest na pozycji spalonej. Z sektora zajmowanego przez polskich kibiców słychać głośne okrzyki "My chcemy gola".
13' Kolejny napór odparty przez Polaków.
14' Lewandowski lepszy od Hummelsa, ale źle podaje do Grosickiego.
15' Groźna akcja Niemców przerwana wybiciem na rzut rożny.
15' Muller w polu karnym dobrze obsłużył Kroosa, a temu niewiele zabrakło do zdobycia bramki.
16' Draxler uprzedzony przez Piszczka i kolejny rzut rożny dla Niemców.
17' Dośrodkowanie w pole karne, ale na posterunku znalazł się Łukasz Fabiański. Pewna interwencja naszego bramkarza.
18' Grosickiemu zabrakło boiska. Szkoda straconej szansy.
18' Hummels atakuje od tyłu Lewandowskiego. Czemu sędzia nie sięga po żółty kartonik?
21' Dwie dobre akcje Polaków. Najpierw zablokowany strzał Lewandowskiego, a chwilę później Milika. Może w końcu przejdziemy do ofensywy?
23' Kolejna groźna akcja naszych rywali. Oj nie układa się to najlepiej. Niemcy narzucają nam swój rytm gry.
24' Lewandowski prostopadle podaje do Milika, ten próbuje dośrodkować, ale jest blokowany. Tylko rzut z autu dla naszej drużyny.
26' Lewandowski po raz kolejny zablokowany.
27' Tym razem zablokowany Błaszczykowski. Rzut rożny dla Polski. Podanie do Piszczka, ten dośrodkowuje w pole karne, ale Niemcy wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem piłki.
29' Khedira faulowany przez Mączyńskiego w środkowej strefie boiska.
31' Próba strzału z daleka Draxlera. Nasi obrońcy są górą w tej akcji.
32' Krychowiak z Grosicki próbowali stworzyć akcję na lewym skrzydle. Niestety bezskutecznie.
33' Krychowiak faulowany przez Oezila. Żółta kartka dla zawodnika z Niemiec. Brawo dla sędziego z Holandii za czujność!
35' Na pozycji spalonej Oezil.
37' Strzał z daleka Goetze, a sędzia uznał, że Muller był na pozycji spalonej.
39' Długa piłka zagrana do Mullera, ale przytomnie zagrał Jędrzejczyk.
40' Niedługo koniec I-szej połowy meczu. Czyżby zakończy się ona remisem?
41' Milik znakomicie dostrzegł Lewandowskiego, ale ten na minimalnym spalonym.
42' Groźna akcja Niemców, ale nasza defensywa nie popełnia dziś większych błędów.
43' Po błędzie Krychowiaka strzał spoza pola karnego oddał Khedira. Całe szczęście nieskutecznie.
44' Mączyński przesadził w środkach, aby powstrzymać rywala i niestety ujrzał żółtą kartkę.
45' Koniec pierwszej części meczu. Wynik 0:0. Niemcy byli drużyną statystycznie lepszą. Posiadanie piłki 65% do 35% na korzyść naszych rywali. W meczu jednak liczą się zdobyte gole, a takie nie padły. Czekamy na drugą odsłonę spotkania.
46' Pora na drugą połowę meczu Mistrzostw Świata Euro 2016 między Reprezentacją Polski i Niemiec.
46' Grosicki idealnie dośrodkował do Milika, a napastnik Ajaksu Amsterdam zmarnował najlepszą sytuację w tym meczu.
47' W odpowiedzi Goetze strzela na bramkę Polski. Fabiański broni piłkę. Rzut rożny, ale nasi obrońcy ostatecznie wychodzą z opresji.
50' Milik biegł prawym skrzydłem, ale będąc bliski pola karnego piłkę odebrał mu Hummels.
52' Pazdan lepszy od Mullera w polu karnym. Oj było gorąco....
53' Dobra akcja Polaków, ale Hummels z Neuerem okazują się szybsi od Lewandowskiego.
54' Grosicki podał do Jędrzejczyka, a ten wywalczył rzut rożny. Milik dośrodkowuje, ale ba głowy obrońców.
55' Groźną kontrę Niemców przerywa faulem Grosicki. Żółta kartka dla naszego pomocnika, ale to była dobra decyzja.
56' Krychowiak nie ma na boisku łatwego życia. Upada na murawę po walce z Mullerem. Rzut wolny dla Polski z odległości 26 metrów. Przy piłce Lewandowski i Milik. Lewandowski podaje do Milika, a ten nieznacznie obok bramki.
57' Nie ma pozycji spalonej. Robert Lewandowski wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale Boateng niestety był tam, gdzie być powinien.
58' Groźna akcja Niemców, ale na szczęście radzimy sobie i w tej sytuacji.
60' Goetze po przegranym pojedynku fauluje Błaszczykowskiego. Brzydkie zachowanie niemieckiego napastnika.
61' Znów faulowany Błaszczykowski. Tym razem przez Oezila. Z tego rzutu wolnego jednak bramki nie będzie. Dośrodkowanie wprost na głowy obrońców.
62' Zatrzymana kontra Niemców.
63' Kroos strzela z dystansu, ale ponad naszą bramką.
65' Pierwsza zmiana w drużynie Mistrzów Świata. Na boisku pojawia się Andre Schurrle, który zmienia Mario Goetze.
67' Boateng fauluje w środkowej części boiska Milika. Żółta kartka dla obrońcy drużyny Niemiec.
68' Akcja Lewandowski-Grosicki-Milik. Arek Milik miał przed sobą tylko Neuera i ... poślizgnął się.
69' Kontra Niemców i potężne uderzenie Oezila broni Fabiański. Ta parada naszego bramkarza będzie pokazywana w serwisach sportowych!
70' Schurrle strzela wprost w Fabiańskiego. Trwa oblężenie naszej bramki.
71' Mario Gomez wchodzi na boisko zamiast Juliana Draxlera. Coraz ofensywniejsza taktyka trenera Loewa.
73' Osamotniony Lewandowski wygrywa pojedynek z obrońcami, ale nie ma tam naszych graczy do pomocy.
74' Kolejna akcja Niemców. Piłka ląduje poza boiskiem i mamy rzut rożny. Źle wykonany i znów mamy piłkę.
75' Panie Adamie; może pora na wprowadzenie nowych sił na boisko? Kapustka? Peszko?
76' Hmmm. Tomasz Jodłowiec melduje się na murawie, a z boiska schodzi Krzysztof Mączyński.
77' Kolejna szarża Niemców lewą flanką boiska, ale powstrzymana przez Polaków.
78' Błąd Jodłowca niemalże by wykorzystał Muller. Nie możemy tak grać.
79' Lewandowski dostaje złe podanie od Milika. Krzyczy zdenerwowany w jego kierunku.
79' Howedes próbował dośrodkować w pole karne, ale przestrzelił.
80' Kapustka wchodzi na boisko za Błaszczykowskiego. Ciekawe jak sobie poradzi na boisko zawodnik meczu Polska vs Irlandia Północna.
81' Seria błędów po stronie Polaków mogła dużo kosztować. Na szczęście Niemcy nie wykorzystali tych szans.
83' W końcu przekroczyliśmy z piłką połowę boiska.
84' Boateng ręką zagrywa przed polem karnym. Rzut wolny nie został wykorzystany przez Grosickiego.
85' Szarża Hoewedesa w nasze pole karne, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.
85' Wsparcie polskich kibiców na Saint-Denis. Oby ten wyśpiewany Mazurek Dąbrowskiego uskrzydlił naszą drużynę.
86' Sławomir Peszko zmienia Kamila Grosickiego.
87' Faulowany Jędrzejczyk. Rzut wolny dla Polaków. Milik dośrodkował na bliski słupek, ale połapali się w tym niemiecccy defensorzy.
88' Polacy w ataku, ale Boateng przytownie zagrywa głową do swojego bramkarza.
90' Panie Holender kończ pan ten mecz! Lepszy remis niż porażka. Niemcy są przy piłce. Olbrzymie gwizdy od strony Polaków.
90'+1' Peszko brutalnie fauluje Oezila i dostaje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Niemców. Kroos dośrodkowuje w pole karne, ale Fabiański piąstkuje piłkę daleko przed siebie ratując naszą drużynę od utraty bramki. Ostatni gwizdek sędziego Kuipersa. Polska vs Niemcy 0:0.

Tym samym w tabeli grupy C Niemcy zajmują pierwsze miejsce, Polska - drugie, Irlandia Północna - trzecie, a tabelę zamyka Ukraina. W ostatnich meczach fazy grupowej Niemcy zmierzą się z Irlandią Północną, a Polska z Ukrainą.