Rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz kraina z baśniowymi postaciami. Wszystko to będzie czekać na zwiedzających w największym w Polsce parku rozrywki pod Warszawą. Dziś uroczyście rozpoczęto jego budowę.

Dziś, w Grodzisku Mazowieckim, gdzie ma powstać największy park rozrywki w Polsce, odbędzie się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję.

Na wczorajszej konferencji prasowej zaprezentowano trójwymiarowy model tematycznego kompleksu rozrywkowego. Jak czytamy na stronie Adventure World Warsaw Park & Resort, zwiedzający będą mogli skorzystać z 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym. Składać się będzie on z pięciu różnych krain. Każda z nich to osobny temat. W centralnej części parku tematycznego ma się znaleźć Przystań Przygód - rynek wypełniony sklepami, restauracjami i innymi atrakcjami.

Rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz strefa rozrywki z kinami, klubami i sklepami, to tylko niektóre z atrakcji jakie będą czekać na zwiedzających. Na terenie 230 hektarowego kompleksu, zbudowane zostaną także dwa hotele tematyczne z ponad 800 pokojami.

"Koncept AWW, którego ważną częścią są lokalne akcenty historyczne i kulturalne, przyczyni się do promowania Polski na świecie i wesprze turystykę przyjazdową jako najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej, zarazem stanowiąc silny impuls do dalszego rozwoju gospodarczego w regionie" - powiedział Steven Shaiken, Dyrektor Zarządzający i Wykonawczy AWW. "To inwestycja na skalę dotychczas nieznaną w tej części kontynentu, dzięki której powstaną tysiące nowych miejsc pracy w lokalnym i międzynarodowym przemyśle turystycznym" - mówił o nowo powstającym parku rozrywki.


Wstępne otwarcie obiektu przewidziane jest na październik 2014 roku. Budżet projektu wynosi 620 milionów euro.

Znajdź nas na Google+

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!