Państwo Barbara i Adam Podgórscy napisali książkę, z którą nie może równać się żadne inne opracowanie w Polsce. Książka została wpisana do Polskiej Księgi Guinnessa, jako jedyna książka przedstawiająca Rudę Śląską na 870 stronach.

Tom imponuje zawartością merytoryczną i próżno w naszym kraju szukać podobnego wydania, które zawierałoby aż tyle monotematycznej wiedzy o jednym mieście. Rekordowa w świetle liczb książka jest już pięćdziesiątą piątą pozycją w dorobku państwa Podgórskich.
Opracowanie pod tytułem "Nazwy terenowe i miejscowe w Rudzie Śląskiej". Leksykon toponimiczno-ojkonimiczny z antologią tekstów źródłowych” zostało wydane przez Wydawnictwo „Volumina” w Szczecinie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej. Jak informuje redaktor, pan Sebastian Brudys, autorzy pracowali nad swoim dziełem przez osiem lat. Ogromne poświęcenie przełożyło się jednak na rozmiary księgi: niemal 1,5 kilograma wagi (dokładnie 1470 gramów), a także 870 stron formatu B5. Część słownikowa zajmuje około 800 stron i zawiera 4187 haseł oraz odsyłaczy.

Wrażenie robi też ilość znaków ze spacjami w części hasłowej: 1 800 0000 (bez spacji około 1 550 000). W sumie w książce znajduje się 279 0000 wyrazów i 5300 akapitów. Praca zawiera obszerną bibliografię główną i pomocniczą, bibliografię kartograficzną i netografię. Publikację poprzedzają również recenzje wydawnicze dwojga uznanych profesorów uniwersyteckich.

Gratulacje dla Barbary i Adama Podgórskich, którzy są aktywnymi Dziennikarzami Obywatelskimi Wiadomości24, oboje mają w serwisie łącznie 2295 artykułów i galerii.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!