Polski superpociąg Pesa Dart rozpoczął jazdy testowe. Składy będą poruszać się z prędkością około 160 kilometrów na godzinę. Według producenta są w stanie wyciągnąć nawet 250 km/h. W grudniu pojawią się na polskich torach.

Spółka PKP Intercity kupiła od bydgoskiego producenta 20 składów Pesa Dart za 1,3 mld złotych. Pociąg wyposażony został w 352 miejsca siedzące. 60 z nich znajduje się w klasie pierwszej, 292 w drugiej. W Dartach skorzystamy z internetu przez WiFi. Standardem są gniazdka elektryczne.

Składy Pesa Dart zobaczymy na trasach: Jelenia Góra – Wrocław – Łódź – Warszawa – Białystok/ Lublin oraz Białystok/ Lublin – Warszawa – Koluszki – Częstochowa – Katowice – Bielsko-Biała - podaje TVN24bis.pl.

Czytaj także: Airbus zbuduje 900 satelitów dla Richarda Bransona. Dostarczą one internet do miejsc, gdzie sieć jest niedostępna


Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!