Na Mazowszu najgroźniej jest pomiędzy Warszawą a Mińskiem, jak i przy wyjeździe z Mińska w stronę Kałuszyna Na Mazowszu najgroźniej jest pomiędzy Warszawą a Mińskiem, jak i przy wyjeździe z Mińska w stronę Kałuszyna

Na Mazowszu najgroźniej jest pomiędzy Warszawą a Mińskiem, jak i przy wyjeździe z Mińska w stronę Kałuszyna.

Jak wynika z międzynarodowego badania EuroRap, ponad 40 procent dróg krajowych w Polsce, to śmiertelnie niebezpieczne tzw "czarne odcinki." W ciągu ostatnich trzech lat, w wypadkach zginęło na nich 4,7 tys. osób.

Fragment krajowej "12" i "17" między Kurowem a Lublinem został uznany za najbardziej niebezpieczny odcinek w Polsce. W ciągu trzech lat doszło tam do prawie stu poważnych wypadków. Kierowcy muszą uważać także na drodze numer dwa pomiędzy Torzymiem a Świebodzinem, Warszawą a Mińskiem Mazowieckim oraz Mińskiem a Kałuszynem. Doszło tam do 220 poważnych wypadków.Na Mazowszu najgroźniej jest pomiędzy Warszawą a Mińskiem, jak i przy wyjeździe z Mińska w stronę Kałuszyna. Tam kierowcy mogą korzystać tylko z jednego pasa w obu kierunkach. Na dodatek trasa nie ma pobocza i jest wąska oraz kręta. W ciągu ostatnich trzech lat w okolicach Mińska Mazowieckiego, do poważnego w skutkach wypadku dochodziło średnio raz w tygodniu.

Jak zaznacza Ewa Ostaszewska z Polskiego Związku Motorowego, przyczyną wypadków nie zawsze jest nadmierna prędkość, ale zła infrastruktura. "Nawet w momencie popełnienia jakiegoś błędu kierowca na polskich drogach ma o wiele niższą szansę, że z tego wypadku nie dosięgną go jakieś poważne konsekwencje" - twierdzi.

Jak podaje RMF FM europejskie kryteria bezpieczeństwa spełniają autostrady A1 i A2. Obok Grecji oraz Bośni i Hercegowiny mamy najgorsze drogi w Europie. Najbezpieczniej jest w Holandii.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!