II Polsko-Niemieckie Dni Mediów, gala wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej II Polsko-Niemieckie Dni Mediów, gala wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

II Polsko-Niemieckie Dni Mediów, gala wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej (© www.dnimediow.pl)

Startuje III edycja Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej, która zostanie przyznana za najlepsze materiały informacyjne wspierające integrację Polski i Niemiec w Unii Europejskiej. W puli jest aż 5 tys. euro!

Kategorie są trzy: prasa, radio i telewizja. Jak powiedziała Wiadomościom24.pl pani Barbara Owsiak (pełnomocnik ds. Polsko-Niemieckich Dni Mediów): dziennikarze obywatelscy jak najbardziej mogą nadsyłać swoje prace do konkursu.

W dniach 7-9 czerwca 2010 roku, podczas III Polsko-Niemieckich Dni Mediów w Dreźnie, zostaną ogłoszone nazwiska laureatów oraz wręczone nagrody dla dziennikarzy z Polski i z Niemiec, którzy do 15 stycznia 2010 roku zgłoszą w konkursie swoje prace, opublikowane pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2009 roku.

Wyróżnione zostaną te materiały dziennikarskie, które przyczyniają się do poszerzania wiedzy Polaków na temat Niemców i na odwrót, przedstawiają życie codzienne mieszkańców sąsiedniego kraju, a przez to pomagają lepiej poznać i zrozumieć politykę, gospodarkę, naukę i kulturę sąsiada.

W skład jury wejdą niezależni eksperci i przedstawiciele instytucji współorganizujących konkurs, którzy wybiorą najlepsze spośród nadesłanych prac i przyznają nagrodę w wysokości 5 tys. euro.

Fundatorami III edycji Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha oraz 6 regionów przygranicznych (Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Wolne Państwo Saksonia i trzy polskie województwa: Dolnośląskie, Lubuskie i Zachodniopomorskie).

Gospodarzem uroczystości wręczenia nagrody oraz Polsko-Niemieckich Dni Mediów 2010 będzie Wolne Państwo Saksonia.

Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa w konkursie są dostępne na stronach: www.dnimediow.org
i www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!